Bursa
Çok Bulutlu
13.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Erkeklerin 'evet diyete başlamalıyım artık' dediği 10 an

Sağlık , 25 Aralık 2020 Cuma, 10:12

Erkekler yaşlandıklarını kadınlara göre daha geç anlıyorlar. Çünkü onlara işyerinde 'saçların beyazlamış' diyen yok. 'Bu aralar çok zayıfladın' diye tebrik eden yok, 'Çok mu kilo almışsın canım ya, sağlığın açısından sıkıntı yapmasın' diye çaktırmadan 'çirkinleşmişsin' iması yapmaya çalışan da. Ama elbette onlar da yaşlandığını anlıyor. En çok da kilo aldıklarını fark ettiklerinde. Peki vücut en büyük sinyali nerelerde veriyor?

Erkeklerin 'evet diyete başlamalıyım artık' dediği 10 an

1. Fotoğraflarda gıdılarının çıktığını fark ettiklerinde

Takım elbisesini giydikten sonra heyecanla bir fotoğraf çektirir. Aynada iyi görünüyordur çünkü kendini. Etraf biraz boşalınca, bir fotoğraf çektireyim der. Küçük kuzeni fotoğrafı çektikten sonra telefonu eline alır. Eskiden jilet gibi olan çenesinin altında artık bir gıdısı vardır. O fotoğrafı Instagram'a koyma hevesi de yerle bir olur. Artık yediklerine dikkat etmenin zamanı gelmiştir.

2. Tişörtlerden 'yanlar' çıkmaya başlayınca

O yanlar eskiden de çok hafif belirgindi belki. Ama sadece çıplakken anlaşılıyordu ya da çok dar tişörtler giydiğinde. Ama artık her şeyin altından belli. Kazakların, hoodie'lerin altından belirginleşmeye başladı o simit.

3. Bacaklar birbirine sürtmeye başlayınca

Eskiden yürürken iç bacaklarının farkına bile varmıyordu. Yavaş yavaş bir baktı yürüdükçe iki bacağı birbirine sürtüyor. Bir baktı pantolonların ağları yıpranmaya başladı. Kilo alırken iç bacaklar da nasipleniyor tabii.

4. O göbeğin artık bira göbeği olmadığını anladığında

Eskiden nasıldı? Çok yediği ya da çok bira içtiği günlerin ertesinde hafif bir göbeği olurdu. Şimdi ise o göbek sabitlendi. Giderek yuvarlaklaşıyor. O göbeğin sadece birayla ilgisi yok. Birinin hatırlatması lazım 'Yaşlandın, çok yiyorsun ve hareket etmiyorsun' diye.

5. Koşarken yanaklarının sallandığını fark ettiği an

Eskiden yanakları ele gelmezdi, şimdi ise koşarken salladığını hissediyor. Halı saha maçlarında koşarken yükselen yanağı görüş alanını daraltıyor. Eee her yer kilo alırken yanaklara da pay düşecekti.

6. Gömleklerin boyunlarının sıktığını fark ettiği o an

Kahvaltılık gevreklerinden çok alışığız pantolonun düğmesini kapatmaya çalışan kadınlara. Peki erkekler? Gömleğinin boyun düğmeleri kavuşmayan erkeklere ne diyorsunuz? Takım elbiseyle, kravatla bile o en üstteki iki düğmeyi iliklemez olurlar. Eskiden yaptıkları uzun ayna karşısı seansları bir hayli kısalır.

7. Plajda otururken tişört giymeye başladığı ilk an

Eskiden yazları gün boyu çıplak gezerdi. Artık sadece denize girerken çıkarıyor tişörtünü. Bronzlaşmak falan umrunda değil. Hele otururken ilk iş tişörtünü giymek istiyor. Artık yavaştan plaj atıştırmalıklarına son verilse, ne dersiniz?

8. Popo genişliğinin bel genişliğini geçtiği an

Eskiden daracık ve sımsıkı olan popo, genişliği bel genişliğini hiçbir zaman aşmayan popo artık fazlaca büyümüştür. Sandalyeye otururken anlamazlar ama aynaya bakarken artık feminen bir görüntüye doğru uzanan bir popo vardır. Yahu, en azından saat 8'den sonra hamburger siparişi vermese? Hiç değilse 4 saattir oyun oynarken yapmasa?...

9. Arkadan çekilen bir fotoğrafta ensesinin katlandığını fark ettiği o an

Gıdı dedik, bir de bunun arkası ense var. Ah o çok özgüvenli erkekler bir de enselerini görse. Yağlı ve kıllı enselerini. Eğer özgüveninin yara almasını istediğiniz bir erkek varsa, nefret ettiğiniz bir patronun varsa enseden fotoğrafını çekin.

10. İnce tişörtlerin üstünden belli olan memintolar

Erkeklerde meme görünümü kişiyi anında maskülenlikten uzaklaştıran bir unsur. Eskiden kas olmasa da herhangi bir meme izi olmayan yerlerden artık sivri sivri belirginleşmeye başlamışlarsa işiniz yaş. Diyet çanları sizin için çalıyor!

POSTA Neslihan Arslan