Bursa
Parçalı Bulutlu
11.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Ermeni vekilin isyanı

Dünya , 01 Şubat 2021 Pazartesi, 20:42

Ermeni siyasetçi ve milletvekili Naira Zohrabyan, Rusya'nın Ermenistan vatandaşlarına sınırlarını açmasının ardından rekor sayıda kişinin Moskova'ya göç etmeye başladığını söyledi.

Ermeni vekilin isyanı

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferini kazanmasının ardından Ermenistan'daki Nikol Paşinyan hükümetine güven duymayan yüzlerce Ermeni halkı Rusya'nın kapıları açmasının ardından Moskova'ya göç ettiği ifade edildi. Ermeni siyasetçi ve milletvekili Naira Zohrabyan, Rusya'ya giden Ermenileri gözlemlemek için Erivan'ın Zvartnots Havaalanına gitti.

SON 30 YILIN EN BÜYÜK

GÖÇÜYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Zohrabyan basına yaptığı açıklamada "Havaalanından yeni geldim. Bir milletvekili olarak durumun nerede olduğunu görmek istedim. Durumun ne kadar gergin olduğunu tahmin edemezsiniz. Moskova'ya sadece gidiş için bilet alıyorlar. Ve dün gece bilet fiyatları 800-900 dolara yükseldi. Ermenistan 1990'larda bile son 30 yılın en büyük göçüyle karşılaşacak" dedi.

VATANDAŞ PAŞİNYAN

HÜKÜMETİNE GÜVENMİYOR

Zohrabyan rekor sayıdaki göçün nedenlerini, Azerbaycan karşısında alınan yenilgi ve Paşinyan hükümetinin ekonomi politikları olduğunu ifade ederek, " Üçünçü neden de Ermenistan'daki ekonomik sıkıntılar. Alım gücü düştü" dedi.