Bursa
Çok Bulutlu
16.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Eşini öldürüp, çocuklarını yaraladıktan sonra intihara kalkıştı

Asayiş , 11 Şubat 2021 Perşembe, 13:26

İzmir'in Bergama ilçesinde, cinnet getiren boya ustası, eşini bıçaklayarak öldürüp, iki çocuğunu yaraladıktan sonra, aynı bıçağı göğsüne saplayıp intihar girişiminde bulundu.

Eşini öldürüp, çocuklarını yaraladıktan sonra intihara kalkıştı

İzmir'in Bergama ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Fesleğen Sokak'taki evde saat 09.30 sıralarında inşaatlarda boya ustası olarak çalışan Baykent Ü. (42) iddiaya göre cinnet getirip, mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile eşi Saime Ü.'yü (40) öldürdü.

Baykent Ü., ardından da çocukları Hamit Fatih Ü. (9) ve Zehra Ü.'yü (5) yaralayıp, aynı bıçağı göğsüne saplayarak, intihar girişiminde bulundu.

Çığlıkları duyan komşuların ihbarı üzerine gelen polis ekipleri, Saime Ü.'nün cansız bedeni ile yaralı baba ve iki çocuğu ile karşılaştı.

Yaralanan Hamit Fatih Ü. ve Zehra Ü. ile Baykent Ü. ambulansla Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Durumları ağır olan çocuklar ilk müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Baykent Ü.'nün, psikolojik sorunları bulunduğu, bu nedenle bir süredir ilaç kullandığı ileri sürüldü.

Ölen anne Saime Ü.'nün cesedi ise polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.