Bursa
Çok Bulutlu
10.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Eski muhtar, 3'üncü kez yakalandığı virüsü yendi

Asayiş , 11 Mart 2021 Perşembe, 20:54

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Tekkiraz Mahallesi eski muhtarı Yakup Balcı, 28 Şubat'ta 3'üncü kez yakalandığı corona virüs hastalığını yenip, sağlığına kavuştu. 7 ayda 3 kez corona virüsü yakalanan Balcı, halen ağrıları olduğunu belirterek herkese salgın tedbirlerine uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Eski muhtar, 3'üncü kez yakalandığı virüsü yendi


Tekkiraz Mahallesi'nde üç dönem muhtarlık yapan, 4 çocuk babası Yakup Balcı (61), 18 Ağustos 2020'de Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine gördüğü tedaviyle sağlığına kavuştu.

Mahallede esnaflık yapan Balcı, 26 Ekim'de hastalığa yeniden yakalandı.

Tedaviye alınan Balcı, iyileşti. Balcı, son olarak 28 Şubat'ta rahatsızlanınca Ünye Devlet Hastanesi'ne gitti.

Yapılan Covid-19 test sonucu üçüncü kez pozitif çıkan Balcı, uygulanan tedaviyle hastalığı bir kez daha yendi.

Yakup Balcı, tedavi süreçlerinin bir bölümünü hastanede, bir bölümünü de evde karantinada geçirdiğini söyledi.

''DOĞAL YİYECEKLERLE BESLENDİM''

Balcı, "Corona virüsle ülkemiz yaklaşık bir yıl önce tanıştı. İlk aylarda hiç dışarı çıkmadık. Ancak esnaflık yaptığım için daha sonra iş yerimi açtım. Ağustos ayında rahatsızlanınca doktora gittim ve koronaya yakalandığımı öğrendim. Doktorun verdiği ilaçları kullandım. Bir süre sonra Ekim ayında bu kez kemik ağrılarım oldu. Yeniden doktora gittiğimde yapılan testim pozitif çıktı. Yeniden corona virüs tedavisine başlandı. En son ise geçtiğimiz ay corona virüse yakalandım. Şu an ağrılarım var. Bu süreçte doğal beslenmeye ve bal yemeye gayret gösterdim. Kimse bana bir şey olmaz demesin. Önlemini alsın. Karşılıklı konuşarak bile mesafemizi koruyalım, maskemizi takalım" dedi.

Kaynak: DHA