Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Esrara 'kimyon', bonzaiye 'kekik'

Asayiş , 16 Aralık 2020 Çarşamba, 14:10

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda uyuşturucu maddeler ele geçirilirken, 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, güvenlik görevlilerine yakalanmamak için uyuşturucu satışını telefonda şifreli konuşup, esrarı 'kimyon', bonzaiyi ise 'kekik' adıyla sattıkları belirlendi.

Esrara 'kimyon', bonzaiye 'kekik'

Tekirdağ Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kapaklı Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçede H.K.'nin uyuşturucu satışı yaptığını belirledi. Yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takipte şüphelilerin, güvenlik görevlilerine yakalanmamak için telefonda görüştükleri alıcılara esrarı 'kimyon', bonzai maddesini ise 'kekik' adlarını kullanarak sattıkları, uyuşturucu alışverişlerindeki ücretleri de banka üzerinden havale yaptıkları tespit edildi.

Jandarma ekiplerince belirlenen adreslerde narkotik köpeği 'Limit' ile arama yapıldı. Aramalarda 200 gram bonzai, 10 gram esrar ve 30 gram eroin ele geçirildi. Gözaltına alınan 4 kişiyle ilgili soruşturma sürüyor.