Bursa
Çok Bulutlu
18.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

EuroBasket 2022'nin kura tarihi belli oldu

Spor , 03 Nisan 2021 Cumartesi, 09:05

2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın (EuroBasket 2022) grup kuraları, 29 Nisan'da çekilecek. A Milli Takım, kuraya 3. torbadan katılacak.

EuroBasket 2022'nin kura tarihi belli oldu

2022 Avrupa Basketbol Şampiyonası kura çekiminin yeri ve zamanı belli oldu. FIBA, kura çekiminin 29 Nisan'da Berlin'de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Turnuvada mücadele edecek 24 takım, FIBA'nın dünya sıralamasına göre torbalara yerleştirildi. A Milli Takım, Polonya, Hırvatistan ve Slovenya ile birlikte üçüncü torbada yer aldı.

1 Eylül 2022'de başlayacak organizasyona Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya ev sahipliği yapacak. Ev sahibi takımlar, kura çekiminde grup aşamasında mücadele edecekleri takımlardan birini seçme hakkına sahip olacak.

Almanya, Litvanya'yı seçerken Çekya da Polonya'yı tercih etti. Gürcistan ve İtalya'nın seçimleri ise önümüzdeki dönemde belli olacak.

Grup karşılaşmaları Almanya'nın Köln, İtalya'nın Milano, Gürcistan'ın Tiflis ve Çekya'nın Prag şehirlerinde oynanacak. Turnuvanın final aşamasına ise Almanya'nın başkenti Berlin ev sahipliği yapacak.

12 Dev Adam, Hollanda, İsveç ve Hırvatistan ile mücadele ettiği eleme grubunu üçüncü sırada tamamlayarak turnuva vizesi almıştı. Ay-yıldızlılar, üst üste 14'üncü kez dev organizasyonda boy gösterecek.