Bursa
Çok Bulutlu
24.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

"Faşist" Kılıçdaroğlu gerilimi

Gündem , 11 Aralık 2020 Cuma, 23:53

Sanayi Bakanı Mustafa Varank'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, 'faşist genel başkan' ifadesi gerginliğe yol açtı.

"Faşist" Kılıçdaroğlu gerilimi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM'de bakanlığın bütçe görüşmelerine katıldı. Bakan Varank, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğretmenlerle ilgili sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki sözlerini hatırlatan Varank'ın, 'faşist genel başkan' ifadesi gerginliğe neden oldu. CHP'li milletvekilleri Varank'ın konuşması bitene kadar sıralara vurarak protesto etti. Varank protestolar arasında konuşmasını sürdürdü.

ÖYLE BİR KRİZ Kİ

Konuşmasında pandemi sürecine dikkat çeken Bakan Varank, "Salgın; insan sağlığına olan etkilerinin yanında, çöken üretim ve tüketim kanallarıyla ülkelerin ekonomik dengelerini alt üst etti. Uluslararası kuruluşlar; küresel büyüme, ticaret ve doğrudan yatırımlarda son 60 yılın en ciddi daralmasını bekliyor. Tüm dünyada başta turizm olmak üzere, hizmetler sektörünün durumu ortada. Olağanüstü zamanlardan geçtiğimizin altını çiziyorum. Peki, umut ışığı yok mu? Elbette var. Aşı ve tedavi konusunda başarıya ulaşan her adım, aslında çok hızlı bir küresel toparlanmayı da beraberinde getirecek" dedi.