Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Fatih Tekke'den galibiyet yorumu

Bursaspor , 15 Eylül 2021 Çarşamba, 22:47

TFF 1. Lig'in 5. Hafta mücadelesinde Bursaspor, sahasında Yılport Samsunspor'u 4-1 yenerek, sezonun ilk galibiyetini elde etti. Karşılaşmanın ardından her iki takımın teknik direktörü, mücadeleyi değerlendirdi.

Fatih Tekke'den galibiyet yorumu

Galibiyetten ötürü mutlu olduklarını kaydeden Bursaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, 3 puanı coşkulu bir mücadele ve iyi oyun ile aldıklarını söyledi.
İyi bir kadroya sahip olduklarını fakat henüz çok iyi bir takım olmadıklarını belirten Tekke, "İyi oyuncularımız var, talihsizliğimiz zaman olarak çok fazla antrenman yapamamamız oldu. Eksik bir sürü parça var, galibiyet insanları mutlu etti. Taraftarımız da çok destek oldu. Aslında ilk olarak Eyüpspor maçının ilk 15 dakikasında aynı cesareti denedik oyun anlamında ama o gün oyuncularımızın cesareti kırıldı. Bugün bu cesareti oyuncularımız gösterdi. Biz ne yaptığını bilen ve özellikle baskılı bir şekilde topa sahip olan bir takımız. Kötü sonuçlar aldığımız dönemde de topa sahip olma oranlarımızın rakiplerimizin üzerinde, çok hızlı, kaliteli pasları yapabilecek oyuncularla bunu yapabiliriz. Biz kaos futbolu istemiyoruz. Bursaspor camiası altyapısıyla örnek bir camia, bu oyuna coşkuyu ekleyeceğiz." ifadelerini kullandı