Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Feci kazada karar açıklandı!

Bursa , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 15:15

2 öğrencinin ölümüne 16 kişinin de yaralanmasına neden olan sürücü, hapis cezasına çarptırıldı

Feci kazada karar açıklandı!
2017 yılı Temmuz ayında Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun Orhangazi-Gemlik gişeleri yakınlarında feci bir kaza meydana gelmişti . 2 öğrencinin feci ölümüne sebep olan kazada karar açıklandı .

DİYANET İşleri Başkanlığı'nın organizasyonu ile Diyarbakır'dan Bursa'ya geziye gelen bazı öğrencilerin rahatsızlanması üzerine, emniyet şeridinde duran otobüslerden inenlere aracıyla çarparak 2 öğrencinin ölümüne, 16 kişinin de yaralanmasına neden olan sürücü Sedrettin Eroy (39), ile otobüs sürücüleri Kaan Selvi ve Hakan Taşpınar’ın yargılandığı davada karar açıklandı Sürücülere toplamda 20 yıl hapis cezası verildi.

TUTUKLANAN SÜRÜCÜ SERBEST KALDI

2018 yılının Ocak ayında, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Sadrettin Eroy ile otobüs şoförleri Hakan Taşpınar ve Kaan Selvi hakkında 'taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılanma sürecinde yaklaşık 9 ay tutuklu bulunan Sedrettin Ersoy tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Geçtiğimiz hafta dava karara bağlandı. Duruşmaya bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Sedrettin Ersoy ile diğer tutuksuz sürücüler Hakan Taşpınar ile Kaan Selvi ve taraf avukatları karar duruşmasında hazır bulundu.