Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Federasyon ne iş yapar?

Bursaspor , 13 Haziran 2020 Cumartesi, 11:29

Metin Korkmaz, Bursaspor’un yıllarca iş yaptığı bir futbolcu menajeri. Hatta birçok Bursalı meslektaşımıza transfer döneminde oyuncu isimlerini uçuran birisi.

Federasyon ne iş yapar?
Yani tam bir futbol ve futbolcu simsarı.

Ancak bu isim 2010-2011 Futbol Sezonu’nda yaşanan ‘şike’ olaylarında ilk sırada olması nedeniyle elinden menajerlik yetkisi alınan bir isim.

Yani, kelimenin tam karşılığı olarak şaibeli bir isim.

Böyle isimleri Türkiye Futbol Federasyonu’nun sağlıklı yapıya ulaşabilmek amacıyla futbolun bünyesindeki bu isimleri içinden ayıklaması gerekirdi diye düşünüyordum.

Ancak Metin Korkmaz büyük paralar kazandığı futboldan kopmadı. Menajerliği elinden alınsa da şirketle bağlantısını kopartmadı. Perde arkasındaki önemli bir isim.

Hatta bu kez bu arkadaş, futbola bu kez bodoslama daldı ve Adana Demirspor’un başkan danışmanı olarak karşımıza çıktı.

Bursaspor ile birlikte Süper Lig’e çıkma uğraşında olan Adana Demirspor’da sürekli bel altından vuran isim ise hep Metin Korkmaz. Son 6 haftaya girmişsin, isimleri İstanbul medyasına uçuruyor. Dikkat edin Burak Kapacak, Ali Akman, kaleci Çağlar isimleri üç semt takımı ile yazılıyor.

Tek bir amaç var;

Bursaspor’lu gençlerin kafasını karıştırmak ve oyundan düşürüp takımı Adana Demirspor’a avantaj sağlamanın hebası içerisinde.

Tek çözemediğim olay ise böyle şaibeli bir isme TFF’nin niçin ses yükseltemiyor.

 

YÖNETİM UYUYOR MU?

Bursaspor’un alt yapısındaki isimler, menajerlerinin ailelerini birer birer kandırması sonrasında Vakıfköy’den resmen kopartıyorlar. Zaten fakir ailelerin çocukları olması nedeniyle aileler biraz parayı görünce, çocuklarının maalesef geleceğini düşünmeyip, sadece cebine girecek miktarı hesaplayınca yuvadan uçup gidiyorlar.

Anlamadığım tek olay Bursaspor’un bu konuda niçin sessiz kaldığıdır.

Sezon başından bu yana yaşanan bu ne ilk ne de son olacak bir olay. Ancak Mesut Mestan Başkan nedendir bilinmez sesini soluğunu hiç çıkartmıyor.

Bence yönetimin artık yumruğunu masaya vurup sesini yükseltmesi şart. Bunu yapmazsanız, Bursaspor’un Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi İstanbul’un semt takımlarının alt yapı kaynağı olur.

Ben gerçekten eski yıllardaki gibi Alt Yapı Sorumlusu yöneticileri inanın mumla arıyorum. Çünkü onlar genç futbolcularla bağlarını her gün arttırırlardı.GÜLE GÜLE KAYHAN AKGÜN

Bursaspor’un bağrından çıkarttığı önemli file bekçilerinden birisiydi Kayhan Akgün.

Alt yapıda başlayan kalecilik serüveninde A takım kadrosuna kadar yükselmeyi başarmıştı.

Son yıllarda amansız bir hastalıkla mücadelesi vardı. Bu mücadelesini dün kaybetti ve aramızdan erken sayılacak bir dönemde koptu.

Açtığı Kayhan Akgün Kalecilik Okulu ile Türk futboluna sayısız genç yetenek kazandırdı. Bunlardan bir tanesi ise halen Fenerbahçe’nin kalesini koruyan Altay.

Evet Ortapazar Mahallesi’nden komşum olan Kayhan Akgün’ü bugün saat 17.30’da Alacahırka Mezarlığının oradaki açık otopark ve Pazar alanda kılınacak namaz sonrası, Alacahırka mezarlığına defnedilecek.

Ancak Bursaspor Kulübü’nün kalesini koruyan bir isim için bir taziye mesajı bile yayınlamaması beni üzdü.