Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

FETÖ'den gözaltına alınan 14 kişi adliyede

Bursa , 10 Temmuz 2020 Cuma, 16:47

BURSA’da, FETÖ/PDY'nin 'gaybubet evleri'ne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında bir dönem Adalet Bakanlığı’nda daire başkanlığı görevinde bulunan Erol Mutlu'nun da bulunduğu 14 kişi, adliyeye sevk edildi.

FETÖ'den gözaltına alınan 14 kişi adliyede
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kentteki ‘gaybubet evi’ olarak adlandırılan hücre evlerine dün sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Baskınlarda, daha önce Adalet Bakanlığı’nda daire başkanlığı görevinde bulunan ve Bursa Adliyesi’nde hakimlik yaparken, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen Erol Mutlu, örgütün sözde 'bölge üniversite sorumlusu', 'eyalet talebe sorumlusu', 'mezun öğrenciler sorumlusu', 'küçük bölge sorumlusu', 'mütevelli üyesi', 'ev ablası' ve meslekten ihraç edilmiş teğmenin de olduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden 3'ü adli kontrol şartıyla, 1'i ev hapsi şartıyla serbest bırakılırken, aralarında bir dönem Adalet Bakanlığı’nda daire başkanlığı görevinde bulunan Erol Mutlu'nun da bulunduğu 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.