Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

FETÖ zanlısı eski genel müdür tutuklandı

Asayiş , 15 Mart 2021 Pazartesi, 13:21

İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alınan 31 kişiden 18'i tutuklandı. Tutuklananlar arasında kapatılan Yamanlar Koleji'nin eski genel müdürü Bülent Alkın da var.

FETÖ zanlısı eski genel müdür tutuklandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün hücre evi yapılanmasına yönelik tespitler sonrasında yeni bir operasyonun talimatını vermiş, Yamanlar Koleji eski Genel Müdürü Bülent Alkın'ın da aralarında bulunduğu 31 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan Yamanlar Koleji'nin eski genel müdürü Bülent Alkın'ın da aralarında bulunduğu 18 kişi tutuklandı, 13 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

BALYA BALYA PARALAR

30 adrese yapılan baskınlarda gözaltına alınan şüphelilerin, örgütün gizli haberleşme programı olan Bylock'u kullandıkları, örgütün mahrem yapı içerisinde görev aldıkları belirlenmişti. Avukat, öğretmen, meslekten ihraç edilen polis ve astsubayların da gözaltına alındığı operasyonda yüklü miktarda paralar ele geçirilmiş, aramalarda 179 bin dolar, 37 bin 500 TL bulunmuştu.

Ele geçirilen balya balya paraların ise cezaevinde yatan veya firari olarak aranan örgüt mensuplarınca kullanılmak üzere örgüte toplandığı, örgüt mensuplarının ailelerine yardım yapıldığı değerlendirilirken, gözaltındaki şüpheliler ilk sorgularında buna benzer itiraflarda bulunmuştu.