Bursa
Parçalı Bulutlu
19.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

FIFA 2022 Elemeleri'nde Türkiye fırtınası

Spor , 29 Mart 2021 Pazartesi, 15:44

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde, A Milli Takımımızın fırtınası esiyor. Ay yıldızlılar, oynanan ilk 2 maçların ardından grup maçlarının en başarılı 3 ülkesi arasında yer aldı.

FIFA 2022 Elemeleri'nde Türkiye fırtınası

A Milli Futbol Takımımız, Katar yolculuğuna çok iyi başladı. Kırmızı-beyazlılar, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde oynadığı ilk iki maçı bol gollü galibiyetlerle kapattı.

Ay-yıldızlılar, grubun favorisi Hollanda'yı 4-2 yenerken son dönemde çıkış yapan ülkeler arasında gösterilen Norveç'i de 3-0'lık skorla geçti.

Avrupa elemelerinde ilk 2 maçını kazanan 7 ülke var. Millileri, sadece İngiltere ve Danimarka averajla geride bıraktı.

Türkiye'nin 5 averajı bulunurken; Danimarka 10, İngiltere ise 7 averaja sahip. İsrail ve Moldova'yı yenen Danimarka, grubun zirveye oynayan ekipleri ile henüz karşılaşmadı.

İngiltere'de de durum aynı... Southgate ve öğrencileri, San Marino ve Arnavutluk'a karşı galip gelirken, Polonya ve Macaristan gibi dişli takımlar ile henüz mücadele etmedi.

Ay-yıldızlılar ise bu süreçte Hollanda ve Norveç gibi grubun 2 iddialı ülkesini devirdi. Alınan sonuçlar ve oynanan rakipler göz önüne alındığında Türkiye, şu ana kadar elemelerde en çok dikkat çeken ülke oldu.