Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Fikstür avantajı bizde!

Bursaspor , 24 Haziran 2020 Çarşamba, 15:34

Ligin tamamlanmasına 5 maç kaldı.

Fikstür avantajı bizde!
Keçiörengücü yenilgisiyle bir anda bırakın Süper Lige ilk iki içerisine girerek çıkmayı play-off’a kalma yolunda hepimizin içerisinde bir şüphe oluştu.

Ancak üzerimizde yer alan takımların kalan maçlarının fikstürlerine baktığımızda inanın en şanslı takımın Bursaspor olduğunu söyleyebilirim. Avantaj bizde. Ama bunu nasıl değerlendireceğiz o nedenle benim kafam karışıyor.

Mesut Mestan yönetimi, bu işin altından kalkar mı kalkamaz mı bilemiyorum.

Ancak bir Bursaspor’da başkan ve yönetimi bir karar aldığında mutlaka B-C planlarının da olması gerekir.

Tamam İbrahim Üzülmez’i gönderdiniz ve Bursaspor 8 gün içerisinde üç kritik maç oynayacak. Bu maçlarda alınacak 3 galibiyet Bursaspor’u yeniden ilk iki içerisine sokacak.

Ama gelin görün ki İbrahim Üzülmez’i gönderdikten sonra, Bursaspor Başkanı Mesut Mestan’ın ikinci ve üçüncü planının da olmadığını üzülerek gördüm.

Takım önce Cuma günü Adanaspor ile Bursa’da son iki maçta aldığı 6 puanla yarışa ortak olan Giresunspor’a gidecek yeşil beyazlılar, sonrasında da Altınordu’yu konuk edecek.

Alınacak üç galibiyet belki Bursaspor’u sıralamada ikinci basamaya yükseltecek.

Ancak ilginç olan şu;

Kritik günlerde Başkan Mesut Mestan telefonunu hiç açmıyor.

İnanın bu sabah ta dahil olmak üzere kendisini teknik direktör İrfan Buz için bilgi almak için aradım. Nedendir bilinmez yine açmadı. Gerçekleşti mi, net bir bilgi alamadım.

Eskiden yönetimlerde ne güzel basın sözcüsü olurdu. Ondan bilgi alırdık. Ancak egolu başkanlar bu birimi yok edince, biz medya mensuplarının bilgi alabilme şansları yok oldu.

Şaşırmadım.

Antrenör kadrosundan birileri üç ajansa whatsapp grubu kuruyorsa, eee bizim başkanda kendisine yakın olan spor gazetecileri içinde böyle bir sistem kurmuştur.

Her şey bir tarafa, bizim için isimler gelip geçer.

Önemli olan Bursaspor’dur.

Bursaspor’a zarar vermek istemiyoruz.

Ancak bu üç maçta alınacak olumsuz sonuçlar hem Bursaspor’da hem de Bursa’da çok şeyleri değiştirir.

Benden uyarması.

Ama siz yine bildiğinizi yapın ve altın tepsi içerisinde gelen fırsatlara bir tekme atın.

Ben öncelikle teknik direktör Metin Diyadin olayının akşam el sıkılıp, sabah vaz geçilmesinin gerçek nedenini öğrenmek isterim.

Metin Diyadin’in gazeteci kardeşi Osman Diyadin’in attığı her tweet; Bursaspor’a darbe vuruyor. Yeşil beyazlıların inanır ve güvenirliği maalesef büyük yara alıyor.

Benim aklıma bile ‘Acaba gerçeklik payı var mı?’ diye bir şüphe düşmedi dersem inanın yalan söylerim.

Benim aklım gerçekten çok karıştı.