Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Final Düzce'de coştu!

Spor , 20 Mart 2021 Cumartesi, 08:52

Türkiye Basketbol Ligi'nde son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla tehlikeli bölgenin dışına çıkmayı başaran Finalspor, deplasmanda Global Connet Travel Düzce Belediyespor'u başarılı bir oyun sonrasında farklı skorla 89-68 yenmeyi başardı.

Final Düzce'de coştu!

GCT Düzce Belediye isabetli dış şutlarla oyuna iyi başladı ve üstünlüğü ilk dakikalarda eline geçirdi ve çeyreği 7 sayılık üstünlükle 19-12 önde kapadı. İkinci periyodda inanılmaz savunma yapan ve rakibine fazla sayı şansı tanımayan, isabetli dış şutlar bulan kırmızı beyazlılar soyunma odasına 5 sayılık üstünlükle 40-45 önde girdi.


Üçüncü periyoda da Finalspor etkili hücumlarla başladı. Pota altını da iyi değerlendiren Bursa temsilcisi dış şutlarda yüksek yüzdeli oynamasını sürdürünce arayı giderek açtı ve final periyoduna 16 sayılık üstünlükle 71-55 önde girdi. Final periyodunda üstünlüğünü sürdüren Finalspor, karşılamayı 68-89 gibi farklı skorla kazanmasını bildi.


GCT Düzce'de Desmond 22, Joel James 21, Mutlu Akpınar ise 10 sayı ile oynarken, Finalspor'da Göktürk Gökalp 25, Terrlell Allen 15, Christopher Georghe 10 sayı ile galibiyete katkı koydu. Bursa ekibinde Ömer Faruk Ernat ile Murat Erensoy 9'ar, Gurur Baybora ve Onur Sonsırma 8'er sayı ile galibiyete katkı koyan isimler oldu.