Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Finalspor 69-78 Mamak Belediyespor

Gündem , 28 Mart 2021 Pazar, 19:08

Türkiye Basketbol Ligi'nde, son haftalarda aldığı galibiyetlerle düşme hattından kurtulan ve play-off grubunu zorlamaya başlayan Finalspor, son periyottaki hücum hataları sonrasında üst sıralarda yer alan Mamak Belediyespor'a 69-78 yenilmekten kurtulamadı.

Finalspor 69-78 Mamak Belediyespor

Mücadelenin ilk çeyreğini Finalspor 6 sayılık üstünlükle 19-13 önde tamamladı. İkinci periyot tam bir çekişme içerisinde geçti. Bursa temsilcisi rakibinin dış şutlarına engel olamayınca soyunma odasına 3 sayı farkla 37-40 geride girdi.

Üçüncü periyodun başlarında Mamak Belediyespor'un baskılı oyunu ve bulduğu sayılar vardı. Finalspor, 29. dakikada rakibini yakalamayı başardı ve Gurur Baybora'nın üçlüğü, Ömer Faruk Ernat'ın pota altı basketiyle Final bölümüne 5 sayılık üstünlükle 59-54 girmeyi başardı. Son periyotta. Finalspor, üst üste dört hücumdan boş dönüp, Mustafa Baki Görür ile Diante Levan Watkins'i durduramayınca son iki dakika içerisinde kazanabileceği bir maçı rakibine 69-78 kaybetti. Bu bölümde Finalspor sadece 10 sayı üretebilirken, Mamak Belediyespor ise tam 28 sayı üretti.

Maçın en skorer isi Mamak Belediyespor'dan Mertcan Solkol 21 sayı ile olurken, Watkins ile Mustafa Baki Görür 13'er sayı ile oynadılar. Finalspor'un en skorer ismi 19 sayı ile oynayan Allen, 11'er sayı üreten Christopher Harris ile Gurur Baybora oldu.