Bursa
Çok Bulutlu
10.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Finalspor'dan kamuoyuna duyuru

Spor , 10 Aralık 2020 Perşembe, 09:04

Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele eden Bursa temsilcisi Finalspor, hafta arası mesaisinde Ankara'da Mamak Belediyespor ile oynadığı karşılaşmanın ardından bir açıklama yayımladı.

Finalspor'dan kamuoyuna duyuru

Final Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara'da Mamak Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda oynanan maçta skorboard arızası nedeniyle tam 10 defa oyunun durmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Kulübün açıklaması şöyle;

Bugün Ankara'da Mamak Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda basketbol oynamaya gelen iki takım vardı fakat skorboard arızası buna imkân tanımadı. 40 dakikalık normal oyun süresi boyunca oyun tam 10 defa durmuş olup bu duraksamaların bazıları sayı ile sonuçlanacak hücumlarımıza denk gelmiştir. Aynı sorun daha önceki haftalarda da meydana gelmiş olup, Ankara ekibi para cezası almıştır.

Uluslararası güzellikte bir tesiste bu şekilde yaşanan sıkıntılar maalesef iki takımı da zor durumda bırakmıştır. Pandemi döneminde maçın başka yere alınması veya ertelenmemesi amacıyla tek düşüncemiz maçı tamamlamak olmuştur. Bu oyunda bir kazanan ve bir kaybeden olacaktı. Bugün kaybeden taraf biz olduk. Bundan sonraki maçlarda aynı sorunlarla karşılaşmamak adına Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerinden gerekli hassasiyeti göstermeleri tek temennimizdir.