Bursa
Çok Bulutlu
16.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Fotoğraf uğruna sosyal mesafeyi hiçe saydılar

Gündem , 05 Ekim 2020 Pazartesi, 09:49

Beşiktaş’taki Ortaköy’e gelen vatandaşlar, adeta corona virüs kurallarını unuttu.

Fotoğraf uğruna sosyal mesafeyi hiçe saydılar
Beşiktaş Ortaköy’de İstanbul manzarasını izlemek için gelen vatandaşlar, corona virüs tedbirlerinden maske kullanımını ve sosyal mesafe kuralını hiçe saydı. Kimisi maskeyi hiç kullanmazken, kimisinin de maskesini çenesinin altına veya koluna taktığı görüldü.

Corona virüsle ilgili yetkililer sürekli olarak vatandaşları maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve hijyen konusunda uyarılarda bulunuyor. Uyarılara rağmen İstanbul’da boğaz ve köprü manzarasını seyretmek için Beşiktaş’taki Ortaköy’e gelen vatandaşlar, adeta corona virüs kurallarını unuttu. 

Köprü manzarasında fotoğraf çektirmek için yarışa giren bazı vatandaşların maske takmadığı, bazılarının ise çenesinin altında takması dikkat çekti.

İSTİKLAL CADDESİ'NDE DE OLUŞAN KALABALIKTA KURALLARA UYULMADI

Taksim ve İstiklal Caddesi'nde yetkililerin tüm uyarılarına rağmen aynı görüntüler yaşandı. Oluşan kalabalıkta sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmezken, birçok kişinin maskesiz dolaştığı görüldü.

Dünya'da ve Türkiye'de vaka sayıları artarken, yetkililer de sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında uyarılarda bulunuyor. Ancak Taksim ve İstiklal Caddesi'nde kameralara yansıyan görüntülerde sosyal mesafeye dikkat edilmediği, maske konusunda da bazı vatandaşların dikkatsiz olduğu görüldü.Birçok vatandaş maskesini çenesinin altına indirirken, bazıları ise hiç takmadı.