Bursa
Parçalı Bulutlu
21.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Frutti Extra Bursaspor 96-93 Bahçeşehir Koleji

Spor , 17 Eylül 2020 Perşembe, 19:10

Frutti Extra Bursaspor Tofaş’ın organizasyonuyla düzenlenen 20. Medicana Cevat Soydaş Basketbol Turnuvasının 2. Maçında daha önce yine Tofaş Spor Salonunda hazırlık maçında karşılaştığı ve mağlup olduğu Bahçeşehir Koleji ile karşılaştı.

Frutti Extra Bursaspor 96-93 Bahçeşehir Koleji
Frutti Extra Bursaspor’da baş antrenör Tutku Açık’ın ilk 5 tercihi Kadji, Perry, Can MAxim, Munford ve Hamilton olurken, Bahçeşehir ise Owens, Green, Perez, Burak Can ve Jones şeklinde oldu. Owens ile içeriden bulduğu sayılarla 4-0’lık seri yakalayan Bahçeşehir’e karşılık Perry’den geldi. Daha sonrasında 4-0’lık seri daha yakalayan kırmızı, beyazlılar durumu 8-2’ye getirdi. Bahçeşehir ilk çeyrek dilime baskılı ve istrekli başlayan taraf olurken, Frutti Extra Bursaspor ise farkın açılmasına Munford ile izin vermedi ve durumu 8-4’e getirdi. Bahçeşehir’e hücumda şans tanımayan Potanın Timsahları Kadji ile farkı 2 sayıya düşürdü 8-6. Bahçeşehir bu dakikalarda iyice oyundan koparken Frutti Extra Bursaspor yakaladığı hücumları da iyi değerlendiremedi.

İlk çeyrekte tam Bursaspor atağında salonda elektrikler gidince salon bir anda karanlığa gömüldü. Sorun kısa sürede çözülse de skorboard ve ışık sistemleri güncellenene kadar bir hayli süre geçti. 4 dakika kadar duran oyun Bursaspor hücumuyla devam etti. İki takımında boş hücumlarından sonra sessizliği Bahçeşehir bozarken skoru 11-6’ya getirdi.

Frutti Extra Bursaspor ise karşılığını önce Perry, daha sonra da Munford ile hem skoru 11-11’e getirdi, hem de faul aldı. Malik ile bir hücum şansı daha yakalayan Potanın Timsahları öne geçme şansını kaybetse de faul aldı ve skoru 11-13’e getirerek maçta ilk defa öne geçmiş oldu.

Frutti Extra Bursaspor ilk çeyrekte öne geçince oyunun kontrolünü de eline aldı ve skoru 16-20’ye getirdi. Munford’un etkili oyunu sayıya dönüşünce skor 18-25 oldu. Birkan Batuk zor pozisyonda öyle bir sayı çıkardı ki hem ilk çeyrek dilimi kapatmış oldu, hem de moral buldu 18-28. İlk çift haneleri gören Bursaspor’dan Munford olurken, Bahçeşehir’den kimse olmadı.

Ömer Can’ın getirdiği topta, Birkan 3 sayıyı buldu ve farkın kapanmasına izin vermedi 21-31. Hemen ardından Bahçeşehir’in boş hücumunda topu Oğuz Savaş ile buluşturan Ömer Can asist sayısını 3’e çıkarırken Oğuz ise ilk sayısını buldu ve Bahçeşehir’e molayı aldırdı 21-33. İzzet Türkyılmaz’ın pota altında kaptırdığı toplar geri hücumda tehlikeli olsa da Bahçeşehir bu topları iyi kullanamadı. 24-33. Bahçeşehir peş, peşe yakaladığı iki hücumu iyi değerlendirince Frutti Extra Bursaspor baş antrenörü Tutku Açık molayı aldı 28-34.

Karşılıklı hücumlarla ikinci çeyrek dilimin son 4 dakikasına 32-40 önde giren Bursaspor oldu. Bahçeşehir’de Rıdvan’ın 3 sayısına, Malik karşılık vererek skoru korudu ve 38-43’e getirdi. Hakemin verdiği yanlış kararlara oldukça sinirlenen Bursaspor benchi molayı aldı 41-46. Son 1 dakika 18 saniye kala alınan moladan sonra oyuna dönen her iki takımda da skor üretme ve ilk yarıyı kapatma isteği vardı. Bahçeşehir sayıyla dönerek skoru 43-46’ya getirdi. Maçın ilk yarısı Frutti Extra Bursaspor üstünlüğü ile 45-47 sonuçlandı.

Üçüncü periyoda Bahçeehird Mükremin’in basketiyle başladı. 23. Dakikada Bahçeşehir Koleji İsmet Akpınar’ın basketiyle 52-49 öne geçti. 24. Dakikada Potanın Timsahı Mükremin’in basketiyle 4 sayılık (56-52) üstünlük buldu. Newman’ın turnikesi, Kadji’nin üçlüğü sonrasında 56-57 öne geçti. 26. Dakikada Halmilton’un üçlüğü sonrasında ara yeniden açılmaya başladı: 56-63 Kadji isabetli dış şutlarıyla Frutti Extra Bursaspor üstünlüğünü sürdürdü. Periyodun son dakikasında girildiğinoe Newman’ın üçlüğü ile final periyoduna yeil beyazlılar 13 sayılık (63-76) önde girdi.

Dördüncü çeyreğe Frutti Extra Bursaspor, Kadji’nin basketiyle başladı. 31. Dakikada Bahçeşehir Koleji Erkan Yılmaz ile sayı üretti:63-78 İstanbul ekibinde pota altında etkili olan İsmet Akpınar ile açılan fark kapanmaya baladı. 34. Dakikada Rıdvan’ın turnikesiyle fark 7 sayıya (75/82) indi. 35. Dakikada Thomas Akyazılı’nın dış şutuyla fark 4 sayıya (78-82) indi. Yeşil beyazlılar Munford’un serbest atışları, Birkan Batuk’un üçlüğü ile fark yeniden 11 sayıya çıktı: 78-89 Son dakikalar büyük çekişmeye sahne oldu. 38. Dakikada Thomas Akyazılı’nın turnikesiyle fark 1 sayıya 90-91 indi. Birkan Batuk’un son 34 saniyete attığı üçlükle skor 96-90 oldu. İsmet Akpınar’ın üçlüğü ise maçın skorunu ortaya çıkardı: 96-93