Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Frutti Extra Bursaspor Avrupalı olacak

Bursaspor , 16 Haziran 2020 Salı, 18:08

Yıl 2014 Bursaspor’da basketbolun temeli atıldı.

Frutti Extra Bursaspor Avrupalı olacak
Okul salonlarında ilk çalışmalar yapıldı. Çekirge Salonu’nda resmi lig maçları oynandı.

Sonrasında küçücük tohum yeşerdi ve giderek büyüdü. Potanın Timsahı yapılan tüm haksızlıklara, engellemelere, ayak oyunlarına karşın, hedefine ulaştı ve ING Süper Ligi’ne yükseldi.

İlk yer yer alınan ING Süper Ligi’nde Basketbol Şubesi özerkleşti ve ’ye döndü. Futboldan takımın ayrılması sonrasında sponsorluklar geldi. Anda sponsor Bursa’nın köklü firması Uludağ İçecek olunca, önemli adımlar atıldı.

Sonrasında o küçücük tohum şimdi ‘dev bir ağaç olma yolunda’ emin adımlarla ilerlemesini sürdürdü.

Beyaz Sezon denilen ligde, deneyimli kulüpleri geçerek sekizinci sırayı Sompo Sigorta Beşiktaş ile paylayan Frutti Extra Bursaspor, Avrupa Kupaları’na katılma hakkını elde etti.

Frutti Extra Bursaspor, çok değil 6. Yılında Avrupalı olmayı başardı.

Ne diyeyim darısı futbolun da başına.

Frutti Extra Bursaspor, geçtiğimiz sezon Tofaş’ın mücadele ettiği Seven Days Euro Cup’ta mücadele etmesini bugün Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda yapılan toplantı ile kamuoyuna duyurdu.

Tanıtım toplantısına Uludağ İçecek Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, Uludağ  İçecek Ceo’su Mete Öz, Frutti Extra Bursaspor AŞ Başkanı Sezer Sezgin, menajer Nedim Yücel ile yeşil beyazlıların basketbol şubesinin yöneticileri katıldı.

Geçtiğimiz sezonlarda Tofaş ile tanık olduğumuz gibi Avrupa’nın basketboldaki güçlü ülkelerinin temsilcileri rakiplerimiz olacak.

Konuşmalardan çıkarttığım şu;

Frutti Extra Bursaspor, bu sezon beş yeni yabancısı olacak. Çalışmalar derinden sessiz sedasız yürütülüyor. İsimler yine saklanıyor. Ekonomik krizin üst düzeyde olduğu yeni sezonda temkinli hareket edebilmekte kulübün geleceği açısından önemli diye düşünüyorum.

Teknik Kadrosunda Serkan Erdoğan ile yolların ayrılmasından sonrasında yeni bir baş antrenör gelecek. Kadronun Bursalı isimleri kalıcı olacak gibi duruyor.

Yeni baş antrenör sonrasında yeşil-beyazlıların kadrosu da netleşecek.

Sanıyorum, Bursaspor’un her zaman yanında olan Uludağ ailesinin maddi ve manevi katkılarıyla oluşturulacak takımın Bursa’nın adını bir kez daha yurt dışında duyuracak.

Avrupa’daki ilk yıl.

Hem deneyim kazanılacak, hem de sıralamada iyi yer almak isteyen bir kadro oluşturulacak.

Önemli olan, geçtiğimiz sezon başarıyla yapılan kadro mühendisliğini yine yapmak ve iyi yerlere gelmek olmadı.

Ben Fruttti Extra Bursaspor’un Erbak ve Kızıl ailelerinin vereceği maddi ve manevi destekle Bursalıların gurur duyacağı bir takımı oluşturacağından hiç şüphem yok.

Her şeyden önemlisi Bursalı basketbol severler gibi bizlerde yerimizde hop oturup, hop kalkacağız demektir.