Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Galibiyete odaklanmak

Bursaspor , 17 Ekim 2020 Cumartesi, 18:01

Bursaspor’un sahada alın teri ile kazanılan 3 puanı Başkan Erkan Kamat ve yönetiminin yoğun çabaları sonrasında silinmedi ve kulüpte kaldı.

Galibiyete odaklanmak
Keşke eski Başkan Mesut Mestan genel kurulu tarihini bir hafta önce almış olsaydı. Ama almadılar. Veya bazı talimatlarla alamadılar. Almış olsalardı belki açılan bu tahta sonrasında takıma fazla değil 3-4 takviye yapılır ve hedef daha büyük olurdu.

Belki bilerek yapmadılar ama, daha sonrası hem muhasebe müdürü, hem de kulüp avukatının Mesut Mestan tarafından genel kuruldan 10 gün önce işlerine son verilmesi nedeniyle ben genel kurul tarihinin kasten böyle alındığına inanmaya başladım.

Gerçekten kulübü böyle zor durumda bırakmak bu kulüpte yöneticilik yapanlara hiç yakışmadı.

Bursaspor Kulübü sosyal çalışmalarını da başarıyla sürdürüyor. Dün yapılan antrenman öncesinde önemli bir etkinliğe imza atıldı. Kulübün sponsoru olan Medicana Bursa Hastanesi ile kulübün kadın çalışanları 1-31 Ekim Meme Kanserine dikkat çekebilmek için farkındalık yaratmak amacıyla pankartla antrenmana çıkmaları alkışlanacak bir hareket oldu.

Antrenman öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen teknik direktör Mustafa Er’in, “Puanımızın silinmemesi bizim için çok değerliydi. Sahada kazanılan sahada kaldı. Bundan sonra bizimde sahaya odaklanmamız gerekiyor” derken, pazar günü yapılacak maçla ilgili önemli konulara dikkat çekti.

Mustafa Er maçla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Balıkesirspor karşılaşması beklenildiği gibi kolay olmayacak. Geçen seneden yabancı oyuncularını kadroda tuttular. Bu sene de 10 transfer yaptılar. Artık iç sahada kazanmamız gerekiyor. Taraftarımızın beklentisi var. Bursaspor’un gücünü her ne şartlarda olursa olsun kanıtlamamız gerekiyor. Balıkesirspor karşılaşması da çıkışımızın başlangıcı olacak.”

HAYDİ LOCALARI ALALIM

Türkiye Futbol Feaderasyonu’nun localara yüzde 50 oranında taraftarların alınacağını açıklamasının ardından Erkan Kamat bakanlığındaki Bursaspor yönetim kurulu locaları satışa çıkarttı. Bugüne kadar kulübe ve yönetime destek vermeyenlerin localardan alarak kulübe doğrudan katkı vermeleri çok önemli olacak.

En azından locaların satılması sonrasında belki ikinci transfer döneminde kadroya takviyeler daha kolay yapılabilir. Haydi Bursalı sanayiciler, iş insanları en azından çalışanlarını Bursaspor maçlarına göndermek için localardan alın. Kura ile maçlara çalışanlarınızı gönderin.

Hem siz kazanın hem de Bursaspor kazansın.