Bursa
Çok Bulutlu
12.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gemlik Belediye Başkanı hastaneye kaldırıldı

Bursa , 05 Ekim 2020 Pazartesi, 19:43

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan yediği yemek sonucunda zehirlendi.

Gemlik Belediye Başkanı hastaneye kaldırıldı
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan konuk olduğu köyde yediği yemek sonucunda zehirlendi.

Hastaneye kaldırılan Başkan Sertaslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu kısa süre içerisinde hastaneden taburcu edildiği bilgisine ulaşıldı.

https://cdn.lifebursa.com/uploads/2020/10/120766167_652075348827936_103920702222273018_n.mp4
Bursa'da bir gazete Sertaslan'ın hayati tehlike kaydı ile yoğun bakımı alındığını, 7 farklı çeşit onlarca hap alarak, intihar girişiminde bulunduğunu iddia etmişti.

İddialar üzerine açıklama yapan Başkan Sertaslan, şunları söyledi:

"Değerli Gemlikliler,

Akşam saatlerinda bazı basın kuruluşlarının hakkımda verdiği haberi ben de sizin kadar şaşkınlıkla karşıladım. Görevdeki ikinci yılımıza doğru ilerleyip seçim dönemi hemşerilerimize söz verdiğimiz Halk Market, Kreş, Yaşlı Konuk Evi, Engelsiz Taksi, Hasta Nakil Ambulansı gibi pek çok çalışmamızı bir bir hayata geçirirken, böyle asılsız bir iddia ile karşınızda olmak istemezdim. Fakat malumunuzdur, dedikodu bu basın kuruluşlarının eliyle öyle hızlı yayıldı ki, açıklama yapmak zorunda kaldım.

Pazar günü köy ziyaretlerinde bulundum. köy sakinlerimiz ile bir araya geldik. Tüm gün yemek yemeğe fırsat bulamadık. Daha sonra eve döndüğümde, daha önce kırsal alandan kendi topladığım mantarı pişirdim. Mantarı yedikten birkaç saat sonra kendimi kötü hissetmeye başladım. Önce doktoruma ulaştım, daha sonra kendi arabamla Gemlik Devlet Hastanesi'ne gittim. Burada gıda zehirlenmesi yaşadığım anlaşıldı. Tedbir amaçlı müşahedeye alındım. Bir gün hastanede kaldıktan sonra Pazartesi akşam saatlerinde taburcu oldum.

Beni merak eden tüm hemşerilerimin içi rahat olsun. İyiyim, görevimin başındayım."

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca  da konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Sertaslan'ın durumunun iyi olduğunu ve taburcu edildiğini duyurdu.