Bursa
Çok Bulutlu
11.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gemlik'i dolu vurdu! Cevizden büyük…

Bursa , 29 Eylül 2020 Salı, 14:08

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Bursa için yaptığı sağanak uyarısının ardından Gemlik'i dolu vurdu.

Gemlik'i dolu vurdu! Cevizden büyük…
Bursa'nın Gemlik ilçesinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu tarım alanlarına zarar verirken, bir çok mahallede zemin beyaz örtüyle kaplandı.


Alınan bilgiye göre, saat 13.45'te Gemlik'in Narlı, Küçükkumla ve Karacaali Köyleri'nde şiddetli dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

 

Yaklaşık 10 dakika süren dolu yağışı özellikle zeytin başta olmak üzere bir çok tarım alanına zarar verdi.Vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkına dönerken, ellerine aldıkları dolu tanelerinin ceviz büyüklüğünde olduğunu ifade ettiler.Dolu yağışı daha sonra yerini fırtına ile birlikte yağmur yağışına bıraktı

[caption id="attachment_31440" align="alignnone" width="900"] BURSA'NIN GEMİLK İLÇESİNDE DOLU ETKİLİ OLDU (ABDULLAH UĞUR - HURŞİT TOPAL/BURSA-İHA)
Bursa'nın Gemlik ilçesinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu tarım alanlarına zarar verirken, bir çok mahallede zemin beyaz örtüyle kaplandı.[/caption]

Öte yandan dolu yağışının Mustafakemalpaşa ilçesinin kırsal mahallelerinde de etkili olduğu öğrenildi.

  

Vatandaşlar, aniden bastıran ceviz büyüklüğündeki dolu yağışına hazırlıksız yakalandı. Yetkililer, ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar  gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.