Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gemlik'te otobüs durakları yenilendi

Bursa , 16 Temmuz 2020 Perşembe, 19:16

Kumla, Karacaali, Narlı, Umurbey ve diğer köy hatları, çevre düzenlemesi tamamlanan duraklardan hareket edecek.

Gemlik'te otobüs durakları yenilendi
BURSA'nın Gemlik ilçesinde otobüs duraklarındaki çevre düzenlemeleri tamamlandı. Çevre mahallelere sefer yapan otobüsler, daha geniş ve konforlu alanlarda bekleme yaparak yolculara hizmet verecek.

Yıllardır Gemlik’te otobüslerin hareket noktası olan Atatürk Parkı önündeki duraklar yenilendi. Daha önce yapılan düzenleme ile Gemlik içi sefer yapan otobüsler duraklamadan ring sefer sistemine dönmüştü. Bu otobüslerden boşalan yerlere ise diğer hatların araçları geçti. Buna göre Bursa otobüsleri başta olmak üzere Mudanya, Kurşunlu,

Durakta bekleme alanları kaldırım taşları ile genişletilen alanlar, sarı şeritler ile engelli dostu hale getirildi. Otobüs ve minibüslerin karışıklığına neden olmadan ayrı noktalardan hareketlerini sağlamak için peron sistemine geçildi. Peron boşlukları ise otobüs ve minibüslerin boyutları ile alan genişliği göz önünde bulundurularak belirlendi. Ayrıca peronlara banklar ile güneşli ve yağmurlu havalarda yolcuların beklemesi için sundurma yerleştirildi.

Otobüs durakları engelli dostu hale geldi

Peron sistemine geçilmesi ile otobüs duraklarının daha düzenli hale geldiklerini söyleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçemizin tam merkezine, otobüsle yolculuk eden değerli hemşerilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek verimli bir alan ortaya çıkardılar. Bursa otobüsleri aynı yerden hareket etmeye devam edecek. Mudanya, Kurşunlu, Kumla, Karacaali, Narlı otobüsleri ise yeniden Atatürk Parkı önündeki peronlardan hareket edecek. Peronlara uygun olacak şekilde genişlettiğimiz kaldırımları da engelli dostu olarak yeniledik. Öte yandan bank ve sundurmalar ile durakları daha kullanışlı hale getirdik. Yolcularımızın, durakta beklerken sosyal mesafe ve diğer sağlık tedbirlerine de uymaya özen göstermelerini rica ediyorum” şeklinde konuştu.