Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Genç Selen'in büyük başarısı

Gündem , 31 Mart 2021 Çarşamba, 16:42

23 yaşındaki Artvinli genç iş kadını Selen Arzu Yıldız 3 senelik iş tecrübesinden sonra sigortacılık üzerine Samsun'da kendi ofisini açarak hizmet vermeye başladı.

Genç Selen'in büyük başarısı

Yaşadığı iş tecrübelerinden ve hayallerinden bahseden Genç İş Kadını Selen Yıldız; "Artvin Ardanuç doğumluyum. 2016 yılında Giresun Üniversitesi'nde Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü okumaya başladım. 2018 yılında mezun oldum. Staj gördüğüm sigortacılık faaliyeti gösteren işletmede 3 seneye yakın çalıştım. Burada kazandığım iş tecrübesiyle Samsun Çarşamba'da kendi ofisimi açma kararı aldım. Bu karar neticesinde Samsun'a yerleştim. Bulunduğum yerde insanların sigortacılara olan güvensizliğini fark ettim. Bunun göz önüne alarak insanların önce güvenini kazanmaya çalıştım. Çünkü sigortacılık da müşteri önce işletmeciye güvenmeli. Benim için öncelikli karşılıklı güven, yaptığım iş de karşılıklı güven olmalı ki müşteri de bende kendimi rahat hissedebileyim. Kendisini sigortacı olarak tanıtıp insanlardan bedelin üzerinde fazla para alarak ya da sahte poliçe düzenleyerek insanların kandırıldığına birçok defa şahit oldum. O yüzden yukarıda da belirttiğim gibi karşılıklı güvene işimizde öncelik verdiğimiz için müşterilerimizle ilişkimiz üst düzeyde. Bu hususta insanların daha dikkatli ve gerçek bir sigortacıyla çalışıp çalışmadığına dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü sahtekarların fazla olması sektöre olan güveni de etkiliyor. Hangi acenteyle çalışırsa çalışsınlar öncelikle çalıştıkları kişinin gerçek sigortacı olup olmadığına dikkat etsinler.

Ben sigortacılık işinde en iyi hizmeti verebilmek için ilgili bölümü okuyup diplomamı aldım. Daha sonrasında SEGEM belgesini almak için sınava girdim ve onu da alarak işimde en iyisi olmak için çalışmaya devam ediyorum.

İşletmemin bulunduğu Samsun Çarşamba'da insanlara güvenilir ve kaliteli hizmet sunmayı hedefliyorum. Orada tanınarak daha büyük bir ilde şube açma hedefim var. Daha geniş ve nüfusun yoğun olduğu ve sigortacılığa ihtiyaç duyulan bir kitlede çalışmayı istiyorum. Artvinli olarak ülkenin birçok yerinde Artvin'i en iyi şekilde temsil ederek hem Artvin'in insanını hem de kendi ismimi en iyi şekilde tanıtmak en büyük hayalim" dedi.

artvindehaber.com