Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gençlere güvenen her zaman kazanır

Bursaspor , 20 Ekim 2020 Salı, 12:39

Gençlere güvenen her zaman kazanır
Bursaspor, kim ne derse desin Vakıfköy Orhan Özlesek Futbol Akademisi ile birlikte Türkiye’nin en güçlü alt yapısına sahip tek kulüp.

Bunu her fırsatta görebilmek alt yapıyı benim gibi seven insanları, futbol adamlarını gerçekten mutlu ediyor. Çünkü burada emek veren antrenörler, bunun karşılığını maddi olarak değil de yetiştirdikleri oyuncuların A takım formasını giymeleriyle alıyor.

Pazar günü rakibimiz Balıkesirspor idi. Transfer tahtasını açmış ve kadrosunu 10 yeni isimle takviye etmişti. Biz ise mücadeleye transfer tahtamız kapalı olduğu gibi genç oyuncularımızla çıkmıştık.

Ancak şunu bir kez daha gördük ki, sahada takım olmayı başarmış, gerektiğinde iki kişilik koşan yürekli insanlar kazanıyor. Gençlerimiz bunu bize gösterdi.

Maça bakıyorum ilk kez forma giyen orta alanda zor bir görev üstlenen 17’lik Tuğbey Akgün, kalede Deniz Aydın vardı.

Özellikle altını çizmek istediğim isim kaleci Deniz Aydın. Bu genç file bekçisi geçirdiği önemli sakatlık sonrasında gelişmeye başladığını bu maçta hepimize gösterdi. Deniz’in Ataberk Dadakdeniz ile yapacağı forma savaşında kazanın Bursaspor olacağına inanıyorum.

Geçtiğimiz sezon ara sıra forma giyen bir başka 17’lik oyuncumuz Batuhan Kör vardı. Maçın tartışmasız yıldızı olan Ali Akman’ın nefis asistini gole çevirirken yaşadığı mutluluk gerçekten görülmeye değerdi.

Gençlerin bize Balıkesirspor karşılaşmasında verdiği mesaj ise açık ve netti; bize güvenin, gerisini merak etmeyin.

DİKKATLİ OLMALIYIZ

Yeşil beyazlı gençlerin sahadaki verdiği mücadeleler yine İstanbul’un üç semt takımının iştahını kabartmaya başladı. İşte bu beni korkuttu. Çünkü bu kulüpler sürekli belden aşağı vurmayı severler ve kulüple görüşmek yerine ailelerini kandırmayı tercih ederler. Sonuçta geleceği olan gençler kaybolup giderler.

Bursaspor Kulübü’nün özellikle menajerimiz Adil Cenkçiler’in bu konuya bir an önce el atması gerekiyor. Bu gençlerimizi artık İstanbul’a kaptırmamamız, onlara sahip çıkmamız gerekiyor.

Aslında biz bu gençleri İstanbul’a kaptırmamak istiyorsak, onların alacaklarını zamanında ödemenin yollarını da arayıp bulmamız gerekiyor. Gençlerimizin ve kadrodaki tüm oyuncuların alacaklarını ödeyecek bir düzen kurulursa, sanıyorum bu takım yapılacak birkaç takviye ile hedefine mutlaka ulaşır.