Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Girişimcilere ödül yağacak

Bursa , 14 Aralık 2020 Pazartesi, 16:15

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) rekor başvuru alan girişimcilik programı Techxtile Start-Up Challenge'da finale az bir zaman kaldı. 174 projenin başvurduğu programda finale kalan 13 proje 16-17 Aralık tarihlerinde online ortamda düzenlenecek etkinlikle birincilik için yarışacak.

Girişimcilere ödül yağacak

İki gün sürecek etkinliğin ilk günü açılış konuşmalarının ardından Skype Kurucusu ve Girişim Yatırımcısı Jonas Kjellberg, "Girişimcilik ve Kazanan Bir Satış Kültürü Yaratmak" konulu bir sunum yapacak. Ardından "Gelecek Sürdürülebilirlik" başlıklı bir panel gerçekleştirilecek. H&M Avrupa Bölgesi Üretim Ofisleri Sürdürülebilirlik Müdürü Hülya Sevindik, Sürdürülebilir Yaşam Bloggerı Gamze Biran Yenigün, Barrus Baş Tasarımcısı Neslişah Yılmaz ve Görsel Sanatçı Deniz Sağdıç'ın katılacağı panelin moderatörlüğünü ise InStyle Genel Yayın Yönetmeni Bahar Kader yapacak. Etkinliğin ilk günü finale kalan 13 proje sahibi projelerini anlatacak.

Etkinliğin ikinci günü olan 17 Aralık'ta Protokol konuşmalarının ardından bu yıl 7.'si düzenlenen Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi'ne katılan firmalar düzenlenen törenle ödüllerini alacaklar. Trend Avcısı Serdar Kuzuloğlu'nun "Corona Virüs Sonrası Dünya" başlıklı sunumunun ardından Techxtile Start-Up Challenge 2020'de finale kalan 13 proje içinde dereceye girenler açıklanarak ödüllerini alacaklar.

İki günü dolu dolu geçecek etkinliği aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

TechXtile Start-Up Challenge 16 Aralık 2020 Yayın Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=E-Wdb-7lO90&feature=youtu.be

TechXtile Start-Up Challenge 17 Aralık 2020 Yayın Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=fY4BLLVrEro&feature=youtu.be

Detaylı programa linkten ulaşabilirsiniz.

https://techxtile.net/tr/page/67/1/program.html