Bursa
Çok Bulutlu
22.4°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gölete düşen otomobil bulundu, içinde cesede rastlanılmadı

Asayiş , 29 Ocak 2021 Cuma, 15:53

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde baraj göletine düşen otomobil bulunmasına rağmen aracı kullanan kayıp kişinin cesedine rastlanılmadı.

Gölete düşen otomobil bulundu, içinde cesede rastlanılmadı

Çanakkale'de özel bir şirkete ait rüzgar enerji santralinde çalışan Mürsel Meracıoğlu (41) ile Filiz Soydoğan Çiçek'in (50) bulunduğu belirlenen aracın iki gün önce Ayvacık Barajı göletine düştüğü ihbarı üzerine yapılan ve dün akşam havanın kararması nedeniyle ara verilen çalışmalar, güneşin doğuşuyla yeniden başladı.

İhbarın olduğu bölgeye gelen Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ile Çanakkale ve Tekirdağ emniyet müdürlüklerinin dalgıç polis ekipleri son hazırlıklarını yapıp suya tekrar girdi.

Olay yerine gelen Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik de, çalışmalar sırasında bölgede koordinasyonu sağladı.

OTOMOBİLİN YERİ TESPİT EDİLDİ, SUDAN ÇIKARILDI

Baraj göletinde arama ve kurtarma faaliyetlerine başlayan ekipler, kiralık aracın son GPS konumu bilgileri kapsamında çalışmalarını yoğunlaştırdı. Otomobilin yerini tespit eden ekipler, aracı vinç yardımıyla sudan çıkarttı.

ARACIN İÇİNDEN CESET ÇIKMADI

Yapılan çalışmada, Mürsel Meracıoğlu'nun cesedinin araç içinde olmadığının tespit edilmesi üzerine sudaki arama çalışmalarına tekrar başlandı.

"SEL VAR, KÖY YOLUNDAN KİMSE GELMESİN" DİYE UYARI MESAJI GÖNDERMİŞ

Bu arada, Mürsel Meracıoğlu'nun çalıştığı iş yerinin cep telefonu uygulamasındaki grubundan, olaydan kısa süre önce İngilizce olarak "Sel var, köy yolundan kimse gelmesin." şeklinde sesli mesajla uyarı yapıldığı ortaya çıktı.

DÜN FİLİZ SOYDOĞAN ÇİÇEK'İN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILMIŞTI

Dün sabah saatlerinde bölgedeki ekiplerin çalışması sonucu Filiz Soydoğan Çiçek'in cansız bedenine ulaşılmış, kayıp Mürsel Meracıoğlu ile aracın bulunması için de çalışmalar yoğunlaştırılmıştı.