Bursa
Çok Bulutlu
14.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Görükle İpekspor’da hedef şampiyonluk

Spor , 10 Ağustos 2020 Pazartesi, 10:16

Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükselen Görükle İpekspor hayalini yaşıyor. Nilüfer’in tek temsilcisi kulüp, 3. Lig kapısını aralamak için heyecanla yeni sezonu bekliyor. Görükle İpekspor Kulüp Başkanı Ramazan Kıvrak; “Bu sene hedefte şampiyonluk var” dedi.

Görükle İpekspor’da hedef şampiyonluk
Bursa’da Nilüfer’in tek temsilci, Görükle’nin göz bebeği Görükle İpekspor BAL hayalini yaşıyor. Senelerden beri BAL’a çıkmak için uğraş veren İpekspor, önümüzdeki sezon burada mücadelesini verecek. BAL’a çıkarak 3. Lig hedeflerine bir adım daha yaklaşan yönetim ve takımın heyecanına ortak olmak için Görükle İpekspor Başkanı Ramazan Kıvrak ve yöneticiler ile bir araya geldik. Zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını söyleyen Kıvrak; “Pandemi süreci etkiledi. Biraz şanslı olan, biraz da iyi takım olan sonuca ulaştı. Pandemi olmasa belki çıkamazdık. Play-off oynanacaktı. Ne olacağı belli değildi, kayıp bir sezon da olabilirdi. Çoğu kulüp için böyle oldu” dedi.

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Bu sezon için heyecanlı olduklarını belirten Başkan Kıvrak sözlerine şu şekilde devam etti; “Hayaldi gerçek oldu. BAL Ligi’ni de bilmiyoruz daha. Güzel takım kuracağız. İnşallah 3. Lige çıkarız. Altı tane çok iyi topçu alacağız. Kendini ispatlamış, profesyonel oynamış. Kemik kadromuzu koruyacağız. Hocalarımızın kalmasını istediği futbolcularla görüşülüyor.  Tabi durum itibariyle göndermek zorunda olduğumuz futbolcular var. Çünkü BAL ligi farklı bir lig, BAL ligi oyuncusu getirmemiz lazım. Onunla beraber 6 flaş transfer ile 3. Lig kapısını aralayacağız. Bu sene hedefte şampiyonluk var. Vakit kaybetmememiz lazım. BAL’da kalınan her yıl kayıp yıldır. Tabi şans faktörü de çok önemli. ”VİZYON ÖNEMLİ

Yönetime geldiklerinden bu yana vizyonu yükseltmek için çabaladıklarını söyleyen Kıvrak; “Görükle İpekspor 65 doğumlu bir kulüp. Biz de vizyonu yükseltmeye çalışıyoruz. Geldiğimizden beri başkanlığa, amacımız bu. Yerel de çok başarısı var Görükle İpekspor’un ama 15 yıl stabil kalmıştı. Biz geldikten sonra yönetim olarak vizyon kattık. Hedef 3. Lig dedik. İşin içine girdiğimizde zorlukları gördük biz de. İnsan her şeyinden feragat ediyor. Bu iş sevgi ile olan bir iş. Ailenize bile vakit ayıramıyorsunuz. Nilüfer Belediyesi de elinden gelen her türlü desteği sağlıyor. Yeni sezon için de bizimle iletişime geçildi.  Zaten belediyenin desteği olmazsa, bu iş çok yıpratıcı. Para desteğinden de ziyade belediye desteği olmazsa yalnız kalırsınız. Başkan Turgay Erdem’de spora çok önem veriyor. Nilüfer’den bir takımın profesyonel lige çıkması onu da çok sevindirdi. Gerekli destekleri sağlayacaklarından da hiç şüphem yok.  Sponsorlarımız da artacak” dedi.“ERKAN HOCAYA İHTİYACIMIZ VARDI”

Kulüp müdürü olarak Erkan Günhan’ı getirmelerinin iyi bir iş olduğunu söyleyen Başkan Kıvrak; “Erkan hocamız kulübümüze daha önce kaptanlık, hocalık yapmış. Kulübün her şeyini bilen biri. Kendisi de belediyede müdür sıfatında. Bu evrak işlerini yapabilir. Onu razı etmek için çok uğraştık. O da kabul etti. İhtiyacımız vardı. BAL’ı bilmiyoruz, o da organizasyonu, ayarlamaları yapabilecek biriydi. Bize tecrübesiyle yardımcı olacak bir arkadaşımız” dedi.

DAHA PROFESYONEL

Yönetici Ali Kızılkaya ise BAL ilk defa tecrübe edecekleri bir lig olduğunu söyleyerek: “Biz Bal’a yeni çıktık. Bilmediğimiz bir ortam var. Eksikliklerimiz de var. Onları da aşacağız. Parolamız şampiyon olmak. Yönetime geldiğimizden parolamız BAL’dı. Şimdi de 3. Lig. Bu yıl biraz daha profesyonelleşme adımları atıyoruz yönetim olarak. Kulüp müdürü Erkan Bey getirildi. Transfer görüşmelerimiz de daha profesyonel, daha araştırılarak yapılmakta. Her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Bizim bir amacımız da Görüklemizin ismini yukarılara çıkarmak. Hedefimiz daha ileriye taşımak. Yeni öğreneceğiz. Öğrenirken hedefimiz şampiyonluk.