Bursa
Parçalı Bulutlu
11.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gözaltına alınacağını anlayınca soyundu!

Asayiş , 19 Aralık 2020 Cumartesi, 18:01

Çorum'un Sungurlu ilçesi'de 'tırnakçılık' olarak nitelendirilen yöntemle bir iş yeri sahibini dolandırmaya çalışan kadınlar, fark edilince dikkatleri başka yöne çekmek için cadde ortasında soyundu. Caddedeki vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, kadının soyunma anları ise kameraya yansıdı.

Gözaltına alınacağını anlayınca soyundu!

Olay, dün akşam saatlerinde postane caddesinde bulunan bir iş yerinde yaşandı. İş yerine gelen kadınlar 200 TL uzatarak alışveriş yapmak istedi. Tavırlarından şüphelenen iş yeri sahibi ise kadınlara parayı geri vererek iş yerinden çıkardı.

Daha sonrasında kadınların cadde üzerine bulunan bir başka dükkana girerek aynı yöntemi iş yeri sahibini dolandırmaya çalıştığını fark edince komşusunu uyardı. Komşusunun ikazı üzerine iş yeri sahibi kadınları dışarıya çıkartarak telefonla arayarak konuyu polis ekiplerine bildirdi.

Dolandırmaya çalıştıkları iş yeri sahibi tarafında dışarıya çıkartılan kadınlardan birisi dikkatleri başka yöne çekmek için bir anda cadde ortasında soyunmaya başladı. Caddedeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında elbisesinin önce üstünü daha sonra alt kısmını çıkartan kadın bağırarak olay yerinden uzaklaşmaya başladı. Bu sırada yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kaçmaya çalışan kadınları yakalayarak gözaltına aldılar.

Öte yandan Antalya'da sinir krizi geçiren kimliği belirsiz bir kadın, park halindeki otomobillerin camını taşla kırdıktan sonra soyunup, yarı çıplak sokak ortasında oturdu. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan kadın, güçlükle giyinmeye ikna edildi.

Olay, sabah saatlerinde Kepez ilçesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde meydana geldi.

Sinir krizi geçiren kimliği belirsiz kadın, park halindeki iki otomobilin camını taşla kırdı.

Daha sonra yarı çıplak soyunan kadın, caddede oturarak bağırmaya başladı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, temin ettikleri ayakkabı ve kıyafetleri giyinmesi için önce genç kadını ikna ettiler, ardından da ifadesi alınmak üzere emniyete götürdüler.

Kadının araç camlarını kırması ve yarı çıplak oturduğu anlar bölgedeki güvenlik kamerasına anbean yansırken, vatandaşlar da yaşananları cep telefonları ile görüntüledi.