Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Gözüne damla yerine yapıştırıcı sürdü, neredeyse kör oluyordu

Sağlık , 22 Nisan 2021 Perşembe, 16:31

ABD Michigan'daki bir kadın gözüne göz damlası yerine yanlışlıkla tırnak yapıştırıcısı sürdü. Talihsiz kadın kör olmanın eşiğinden döndü.

Gözüne damla yerine yapıştırıcı sürdü, neredeyse kör oluyordu

15 Nisan'da yaşanan olayda Yacedrah Williams, gece saat 01.00 civarında gözündeki lensleri çıkarmak için uyku sersemi bir halde çantasında göz damlasını bulmaya çalıştı. Fakat bu sırada farkında olmadan benzer şekle ve boyuta sahip takma tırnak yapıştırıcısını aldı.

Yapıştırıcıyı gözüne sürdükten sonra şişenin renginin farklı olduğunu gören Williams, "Silmeye çalıştım ama gözüm kapalı şekilde yapışık kaldı" dedi. Yapıştırıcıyı çıkaramayan Williams, eşi Derrick Williams'ı uyandırarak yardım istedi.

Derrick acili ararken Williams bol suyla gözünü yıkayarak yapıştırıcıyı temizlemeye çalıştı. Williams'ın epey panik yaptığını belirten Derrick, eşini sağlık ekipleri gelene kadar sakinleştirmeye çalıştığını söyledi. Ambulansla hastaneye kaldırılan kadının gözündeki yapıştırıcıve lens doktorlar tarafından çıkarıldı.

Williams'ın tedavisiyle ilgilenen doktor George Williams, kadının gözüne su tutmasının akıllıca bir hareket olduğunu ve böyle acil durumlarda ilk yapılması gereken şeyin gözü yıkamak olduğunu belirtti. "Lensin kör olmamı engellediğini söylediler" diyen Williams yapıştırıcı nedeniyle kirpiklerini kaybetti.

Kaynak: Independent Türkçe