Bursa
Çok Bulutlu
19.6°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Güzel anılar bırakmak güzel adamların işidir Ahmet Paşam!

Bursa , 02 Ağustos 2020 Pazar, 11:28

Tuğgeneral rütbe süresinin sonuna kadar Bursa Jandarma Bölge Komutanı olarak görev yapan Ahmet Hacıoğlu, tümgeneral rütbesi ile Şırnak Jandarma Bölge Komutanı olarak görev yaparken kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayrıldı.

Güzel anılar bırakmak güzel adamların işidir Ahmet Paşam!
Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, 2011 yılında FETÖ kumpası ile tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne konulmuştu. Hacıoğlu, o dönem yazdığı mektupla kamuoyu gündemine gelmiş, FETÖ’nün kumpaslarını o dönem yazdığı mektubunda anlatmıştı. Hükümeti ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmişti.

Hacıoğlu o dönemdeki mektubunda şu ifadelere yer vermişti:

"Askeri vesayetin kaldırılması adına bu yaşanan anlara, Allah aşkına bu memleketin insanlarına reva mıdır, eğer amaç askeri vesayeti kaldırmak ise bunun başka yolu yok muydu?

Yasal güç var, mecliste çoğunluk var, askeri şurada güç var, çalışmak istemeyenler emekli edilebilir, geçmişte asker iken siyası söylemlerde bulunanlar, 28 Şubat sürecini başlatanlar yine 27 Nisan e-muhtırasını yazanlar adalet önünde çıkartılıp yüce divanda yargılanamaz mıydı?

 Böylesi kamu vicdanında daha kabul görmez miydi?

Sırf bir kuruma gözdağı vermek için haklı-haksız ayrım yapmadan ve sahte deliller üreterek masum insanlara komplolar kurarak kahramanlığı ile dünyada meşhur olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarsızlaştırarak, TSK’ yı  terör örgütü gibi göstererek acaba toplumsal barışın sağlandığı mı iddia ediliyor?

 

Kaderin garip tecellisine bakın ki;

15 Temmuz gecesi darbe girişimini duyan Jandarma Genel Komutanlığı Personel Daire Başkanı Kurmay Albay Ali Demir, Jandarma Plan Prensip Başkanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile Kurmay Albay Aziz Yılmaz, Albay Nurettin Alkan ile Albay Güven Şağban'ı arayarak darbe girişiminin olduğunu haber veriyor.

Takviye gelen PÖH ve JÖAK timleri Tuğgeneral Hacıoğlu, sevk ve idaresinde sabaha kadar darbecilerle mücadele ederken, darbecilere ağır zayiat verdirilmişti. Beştepe Karargahı’nda da 16 darbeci ölü ele geçirilmişti.

 

Ortak dostumuz TEV Bursa Şube İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan vasıtasıyla tanıştığım ve birkaç kez görüştüğüm Ahmet Hacıoğlu Paşa tanıdığım en değerli komutanların başında gelir. Bir keresinde de Bursa 14 ncü dönem milletvekili Ertuğrul Mat ile birlikte ziyaret ettiğimizde onun imzalı kitabını takdim etmiştik.

Şırnak’ta görev yaparken benim için hayati bir konuda desteğini istediğimde anında derdime sahip çıkmasına duyduğum minnettarlığımı hayatım boyunca duyacağım.

 

Bursa’da biz hancıyız görev yapanlar yolcudur. Asıl olan geride hoş bir seda bırakabilmek ve kentin hafızasına adını güzel kazıyabilmektir.

Yeni yaşamın sana mutluluk ve sağlık getirsin Paşam!