Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hakkından gelmeyen namerttir

Gündem , 07 Ocak 2021 Perşembe, 19:33

Bakan Soylu'dan HDP önünde evlat nöbetindeki ailelere ziyaret ve hatırlatma: "Kim size hareket ediyorsa, İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir"

Hakkından gelmeyen namerttir

İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Diyarbakır'da HDP il binası önündeki çadırda evlat nöbeti tutan ailelere seslendi. Evlat nöbetindeki ailelerin insanlık tarihinin en onurlu mücadelesini ortaya koyduğunu söyleyen Bakan Soylu, ailelere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını illeti. Destek mesajını yineleyen Bakan Soylu, ailelere yapılan hakareti, kendilerine yapılmış olarak kabul ettiklerini söyledi. Terör örgütünde yaşanan çözülmede, burada evlatları için nöbet tutan ailelerin emeği olduğunu ifade eden Bakan Soylu, şunları söyledi: "243 aile, 2020 yılında evladıyla kucaklaştı.

Buradaki 22 aile evladıyla kucaklaştı. Bunun her birinde emeğiniz var. Biz bunu biliyoruz. Eğer bugün terör örgütü PKK ve bu arkamızda (HDP il binası) insanlıktan nasibini alamamış ve PKK'yı destekleyen HDP eğer bugün çocuklarımızın dağa gitmesini temin edemiyorsa bunda sizin emeğiniz var. Allah razı olsun. Ezan şahit olsun ki burada durduğunuz her dakika duadır. Ezan şahit olsun ki bu millete kötülük yapmaya çalışanlara karşı set olmaktır. Sizlere ne kadar müteşekkil olsak, bu cesaretinize, ana ve baba yüreğinize ne kadar müteşekkil olsak azdır. Allah sizden razı olsun. Ne olursunuz ağlamayın. Biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Hiç merak etmeyin. Hiç yalnız değilsiniz. Burada kim size hareket ediyorsa, ben İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, hakkından gelmeyen namerttir. Açık söylüyorum hesabını bin kere sorarım. Siz bizim iki gözümüzsünüz. Size kem bir söz söylenmesine tahammül edemeyiz, kendimize söylenmiş gibi kabul ederiz. İnşallah 2021 yılında buradaki birçok aileyi evladıyla yine sizin iradeniz, inadız, cesaretiniz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki kararlılık buluşturacaktır. Buna inancımız tam."