Bursa
Çok Bulutlu
13.1°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hakkını helal et Burak

Bursaspor , 03 Şubat 2021 Çarşamba, 09:36

Bursaspor Kulübü eski sportif direktörü Mustafa Gönden sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Hakkını helal et Burak

Mustafa Gönden'in paylaşımı şöyle;

Milli Takım Kamplarını ve oranın futbolculara verdiği İstanbul büyüsünü iyi bilen biri olarak bu konu özelinde sezon başında yaşadığım özel bir durumu da burada paylaşmak istiyorum Burak Kapacak ismi sezon başında bazı İstanbul takımlarıyla dillendirilmeye başlamıştı.

Burak Kapacak'ın Ümit Milli Takıma davet edileceği haberi bana ulaştığında, bu karışıklıkta onun İstanbul'a, böyle bir zamanda gidecek olması beni endişelendirmişti, kafasını karıştırabilirler ve sezon başlamadan en önemli silahlarımızdan birini sıkıntıya sokabilirlerdi.

Telefonla hemen Tolunay Kafkas'ı aradım ve birkaç hatır sohbetimizden sonra Burak Kapacak ile ilgili ne düşündüğünü sordum. Kampa çağırmayı düşündüğünü öğrendim Burak Kapacak'ın burun ameliyatı olduğunu ve şu an için maç oynamasında sorun olabileceğini söyledim.

Antrenmanlara yeni başladığını, hazır olmadan Milli Takımda yer almasının iki taraf içinde doğru olamayabileceğini anlatmaya çalıştım ve telefonu kapattık Milli Takım aday kadrosu açıklandığında Burak Kapacak listede yoktu.

O an için aldığım bu karar ve bu hamle belki Burak Kapacak'ın bir Milli Takım Kampı kaçırmasına sebep oldu Ancak, hem hazır olmadan gitmesi, onun adına kötü olabilirdi Hem de Bursaspor adına bir kafa karışıklığı yaşanmasına sebep olabilirdi.

Şu an için iki yönlü doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum Bazen ani kararlar aldığınızda hata da yapabilirsiniz, fakat Bursaspor'un menfaatleri doğrultusunda, aynı zamanda Burak Kapacak'ın da hazır olmamasını bahane ederek durumu bu şekilde geçmeyi başardık.

Hakkını helal et Burak