Bursa
Çok Bulutlu
12.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Halı sahalar ne zaman açılacak?

Gündem , 01 Mart 2021 Pazartesi, 15:15

Koroavirüs pandemisi nedeniyle getirilen tedbirler kapsamında çeşitli yasaklar getirilmişti. Devam eden süreçte vatandaşlar yasakların en zaman biteceği ve kısıtlamaların ne zaman sona ereceği konusunda araştırmalar yapıyor. En çok merak edilen konulardan biri de halı sahalar ne zaman açılacak konusu oldu. Peki, halı sahalar ne zaman açılacak?

Halı sahalar ne zaman açılacak?

2020'de başlayan ve etkisini 2021'de de devam ettiren koronavirüs pandemisinde çeşitli yasaklar hayatımıza girdi. Sosyal hayatımızı çok yönlü şekilde kapsayan yasaklar sonrası vatandaşlar yasakların ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Peki, halı sahalar ne zaman açılacak, sorusunun yanıtını merak etti. İşte, detaylar.

HALI SAHALAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Türkiye'de günün hakkında en çok arama yapılan konularından biri de halı sahaların açılış tarihi. Koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 15 bin halı saha kapalı durumda bulunuyor.

Vaka sayılarında yüzde 60'a varan gerileme ve aşılama çalışmalarıyla birlikte salgın yasaklarında esneme gündeme geldi: Mart ayının ikinci yarısında hafta içi sokağa çıkma yasağı saati 21.00'den 23.00'e çekilebilir. Hafta sonu yasağı gündüz kaldırılabilir. Okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir.

Halı sahaların hangi tarihte açılacağı henüz belli olmadı. Yeni yılın ilk döneminde vaka sayılarının azalması ile birlikte söz konusu işletmelerin açılabileceği tahmin ediliyor.