Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hangisi haklı şaşırdım

Bursaspor , 20 Ağustos 2020 Perşembe, 11:40

Dün gerçekten beni çok şaşırtan bir fotoğraf gördüm sosyal medyada.

Hangisi haklı şaşırdım
Bursaspor’u sabote etmek için elindeki tüm kozları kullanan ve en zorlu maçlarda Bursaspor’daki oyuncular hakkında transfer dedikoduları çıkartan, menajerliği elinden alınan ve sezonun sonunda da PFDK’dan 1 yıl cezalı olan menajer Metin Kokmaz’ın Bursaspor ile sözleşmesini fesh ederek giden Anıl Karaer ile resmiydi.

Başkan danışmanlığı yapan Metin Korkmaz, Anıl Karaer’e Adana Demirspor formasını giydirmişti. Pozu görünce içim cız etti.

Adana Demirspor ile oynanan ve 4-1 kaybedilen play-off yarı final rövanş maçı sonrasında Anıl Karaer ile birlikte Kerem Can Akyüz, Özer Hurmacı’yı takımı sabote etmekle suçlarken, 10 aydır maaşlarını alamadıklarını tüm kamuoyuna açıklamışlardı.

İnanın dün bu ikiliyi yan yana gülümserken fotoğrafını görünce bu açıklamaların senaryonun bir parçası olduğuna inandım.

Gerçekten Özer Hurmacı bu tepkilere rağmen Bursaspor’u TFF’ye parasını alamadığı ve bonservisini almak için şikayet etmemişti. Ne var ki onu suçlayan iki isim ise kulüp ile yollarını ayırdıklarını açıklamıştı.

Beni şaşırtan bir başka olay ise Bursaspor’da olağanüstü genel kurulu alan bir başkan olan Mesut Mestan’ın bu oyuncuya geçen sezon ödemediği tüm paraları, yeni seçilecek yönetimin Ocak ayında ödeyeceğini taahhüt etmesiydi.

Görevi bırakıp giderken Mesut Mestan’ın bu tutumu gerçekten kafaları karıştıracak bir durum gibi geldi.

 

İLHAN PARSEKER ŞAŞIRTTI

İlhan Parseker, uzun yıllardır bir Bursalı olarak tanıdığım ve saygı duyduğum bir iş insanıydı.

Bursaspor‘da çekişmeli geçecek genel kurallarda taraftarların tartışmasız birleştiği kongre divan başkanıydı.

Erkan Kamat’ın Divan Başkanlık Kurulu’na verdiği listede İlhan Parseker, siyasi geçmişi ve geniş çevresi nedeniyle TFF Delege listesinde ilk sırada yer almıştı.

Dün beni şaşırtan ikinci olay ise İlhan Parseker’in, görev kabul etmeyeceğini açıklaması oldu.

Benim tanıdığım İlhan Parseker, böylesine önemli bir görevi neden kabul etmedi gerçekten şaşkınlıkla izledim. İnşallah Parseker taraftar baskısı nedeniyle geri adım atmamıştır.

İnanın böyle ise çok ama çok üzülürüm.

 

KONGRE İLKİNDE YAPALIM

TFF 1.Lig’deki rakiplerimiz transferleri yapıyor.

Bursaspor’un durumu ise ne olacak belli değil.

Transfer tahtası kapalı diye açıklamıştı Mesut Mestan başkan.

Onun açılması için yapılması gereken işlemler için Erkan Kamat ve yönetimine zaman kazandırılması için olağanüstü genel kurulu ilkinde yapmamız gerekiyor.

Gerçekleşmesi yeni seçilecek olan yönetime en azından 1 haftalık bir zaman kazandıracaktır.