Bursa
Çok Bulutlu
16.2°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Harry Potter dizisi için çalışmalara başlandı

, 26 Ocak 2021 Salı, 15:35

Gişe rekorları kıran Harry Potter serisinin hayranlarına güzel bir haber var! HBO Max kanalı J.K Rowling'in kitabından uyarlanan Harry Potter serisinin dizisini yapmak için çalışmalara başladı.

Harry Potter dizisi için çalışmalara başlandı

J.K Rowling'in kitabından sinemaya uyarlanan ve 2000'li yılların efsaneleşmiş serisi haline gelen Harry Potter dizi olma yolunda ilerliyor. WarnerMedia, HBO Max'te yayınlanacak bir Harry Potter dizisi hazırlamak için senaristlerle görüşmeye başladı.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre, Harry Potter evreninde geçecek ilk dizi için henüz herhangi bir anlaşma yapılmadı.

Dedikodular her ne kadar yayılmış olsa da, HBO Max ve WarnerMedia Harry Potter dizisi projesinin varlığını reddediyor.

İzleyicilerin en büyük endişesi, dizinin Harry Potter serisi kadar etkileyici olup olmayacağı... Sonuçta Daniel Radcliff'siz bir Harry Potter düşünmek biraz zor.

Bir diğer endişe ise kitap serisinin yazarı J. K. Rowling'in bu projede nasıl bir rol üstleneceği...

Şimdilik internet ortamında dolaşan ortak görüş, farklı karakterler ve Harry Potter evreninin farklı köşelerinde geçen bir hikaye olacağı yönünde.

Öte yandan, J. K. Rowling ve WarnerMedia arasında olan anlaşmaya göre, yazarın izni olmadan stüdyo herhangi bir Harry Potter dizisi veya filmi çekemez.

Harry Potter evreninde geçen Fantastic Beasts filmi de Rowling önderliğinde bir yapımdı.