Bursa
Çok Bulutlu
10.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdum

Magazin , 24 Şubat 2021 Çarşamba, 17:28

Türkiye'de koronavirüs teşhisi konulan ilk hastalardan olan, 20 günlük yoğun bakım ve uyutulma sürecinin ardından sağlığına kavuşan sunucu Burak Akkul, katıldığı programda, tedavi esnasında uyutulduğunda rahmetli annesi ile bağlantı kurduğunu söyledi.

Hastanede uyutulunca rahmetli annemle bağlantı kurdum

Türkiye'de Covid-19'a yakalandığı açıklanan ilk ünlü olan 'Çok Gezenti' programının sunucusu Burak Akkul, Aslı Şafak'ın 'İşin Aslı' programında koronavirüs sürecini anlattı.

"UYUTULUNCA ÖLEN ANNEMLE BAĞLANTI KURDUM"

Hastanede koronavirüs tedavisi gördüğü dönemde 20 gün uyutulan Burak Akkul şöyle devam etti; "Annemi yakın zamanda kaybetmiştim, 2019'da. Onu gördüm, onunla ve bakıcısıyla bağlantı kurdum. Köşede bekliyorlardı beni. Annem bir derece bana kavuşmak beni görmek istiyordu ama bir yandan da benim hayata devam etmemi istiyordu. Ben orada zorla tutulduğumu sanıyorum. Ölüme bir adım kaldı, sıra bana gelecek kalbimi çıkaracaklar" dedi.

"KESKİN BİR ACIYLA GERİ DÖNDÜM"

"Bunu çok net hatırlıyorum. Sıra bana geldiğinde arkadaşlarım, dostlarım, karım, yakın çevrem beni çağırdılar. Kapıyı kırdılar ve ben o sırada 8. kalp olmaktan kurtuldum. Yine farazi olarak bir hemşirenin sesini duydum, 'Almayalım çok seviyorlar Burak Bey'i. Almayalım Burak Bey'in kalbini' dediler ve ben son keskin bir acıyla geri döndüğümü hissettim. Annemin biraz üzülüp biraz sevindiğini... Kolumda 5 nisan uyandırıldı bilekliğini hatırlıyorum."