Bursa
Parçalı Bulutlu
6.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Haydi be hocam

Bursaspor , 24 Haziran 2020 Çarşamba, 19:41

Bursaspor seneler sonra nihayet taraftarın istediği bir teknik adamla çalışmaya başlayacak. Geçtiğimiz senelerde taraftarın istediği futbol adamları yerine genelde hep yönetim kadrolarının istedikleri gelirdi ama bu sefer olmadı.

Haydi be hocam
Öncelikle Mesut Mestan ve yönetimini tebrik etmek lazım. Geç alınan bir karar olsa da İbrahim Üzülmez ile yollarını ayırdı. Metin Diyadin yanlışından da kısa zamanda döndü. Senelerdir istenilen iki isimden birisi olan İrfan Buz’u takımın başına getirdi. Mustafa Er veya Ömer Erdoğan’da olurdu ancak İrfan Buz’da yakıştı. Şimdi şehre düşen destek vermek, hocaya düşen de enkazı toparlamak. Elbette hocaya kimse “Neden bu takım çıkmadı, çıkaramadın” diyemez. Ancak İrfan hocanın da bu fırsatı artık iyi değerlendirmesi lazım. Bu fırsat bir daha gelmez. Her ne kadar kötü bir görüntü verse de Bursaspor’un başına geldi İrfan hoca. Hem de ona inanan binlerce insan varken. Biz sana inanıyoruz İrfan Buz. Sende bu şehrin sana inancını boşa çıkarma.

SELÇUK ŞAHİN MESELESİ

Bilindiği gibi Selçuk Şahin’in aslında bu takımın en ihtiyaç duyduğu kafalardan birisine sahip ancak nedendir bilinmez kendisi Bolu ve Keçiören maçlarında ne kendisine, ne kariyerine, ne de oynadığı takıma yakışmayan hareketle iki kritik hata ve 2’şer puana sebep oldu. Oldu olmasına ama bundan sonra ne olacak? Bence yapılacak en mantıklı olay Selçuk Şahin’in futbol bilgisi ve tecrübesiyle İrfan Buz’un yanında saf tutarak kulübeden takıma itici güç olmasıdır. Zira artık Şahin’in en verimli olacağı yerdir yedek kulübesi. Bu beceriksizliğinden falan değil. Bu tamamen tecrübesinden faydalanmak adına kurduğum cümledir.

KÖSEMSEVER’E ALKIŞ

Bu arada sezon başından beri kulüp personelinin vefası göz önüne alındığında hepsi kocaman alkışı hakkediyorlar. 6 maaş alacakları bulunan personelin ne kadar iyi birer Bursasporlu oldukları da bu vesileyle ortaya çıkıyor. Ancak işine ve bağlı olduğu kuruma aşık insanların yapacakları iştir bu. Hepsini ayakta alkışlıyorum. Değerli başkan Mesut Mestan sizlerin de bu hususta üzüntü duyduğunuzu biliyorum. Allah aşkına en azından madem ki son 5 maç ve son haftalar. Bir heyecan, vizyon yakalayacağız. Şehri havaya sokacağız. O halde personel maaşlarını bir an önce, hem de bu hafta içerisinde ödeyelim.

BTSO, Büyükşehir, Belediye Başkanları, STK’lar el birliği ile madem ki kulüpte para yok. Kredi kartı günü gelen ve ciddi sıkıntı yaşayan personeli artık görmezden gelmeyelim. O insanlar 6 aydır evlerine düzenli ekmek götüremez, sağdan, soldan aldığı borçlarla ayakta durmaya çalışıyor. Bir aylık maaşını bir hesapta ödeyen bazı yöneticiler var orada. Onlardan hizmet beklerken biraz olsun bunu düşünmeleri lazım. Bu zamana kadar Mesut Mestan tek tabanca bir şeyler yaptı biliyoruz da artık diğerleri de bir şeyler yapmalı.

Kösemsever dedik ya bir kere.

Bartu Kösemsever’den bahsediyorum. Bu çocukta varya yemin ederim bende ki hırs var. Aramızda ki fark o mektepli, ben alaylı. İnanıyorum ki imkan verildiğinde daha nice güzel işlere imza atacak. Her zaman yanındayım, her zaman destekliyorum.