Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hazır giyimcilerden sonbaharda %30 zam sinyali

Gündem , 05 Nisan 2021 Pazartesi, 15:36

TOBB Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Meclis Başkanı Şeref Fayat, hammadde fiyatlarında döviz bazlı fiyat artışının enflasyonu etkilediğini, enflasyondaki artışın hazır giyimdeki fiyatlara tam olarak yansıtılmadığını ve sonbaharda fiyatlarda yüzde 20-30'u aşan oranlarda artış olabileceğini aktardı

Hazır giyimcilerden sonbaharda %30 zam sinyali

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Meclis Başkanı Şeref Fayat, pandemi ve döviz kurudaki artışın hazır giyim sektöründe yarattığı etki hakkında Bloomberg HT'nin sorularını yanıtladı.

Fayat, hammadde fiyatlarında Döviz bazlı fiyat artışının enflasyonu etkilediğini ve enflasyondaki artışın hazır giyimde tam olarak yansıtılmadığını söyledi. "Hazır giyimde sonbaharda fiyatlarda yüzde 20-30'u aşan oranda artış yaşamak zorundayız." diyen Fayat, gerek pandemi, gerekse kurdaki artış sebebiyle sektöre sağlanan desteğin yeterli olmadığını, kapanmaların ise sektörü olumsuz etkilediğini dile getirdi.

Fayat, önümüzdeki dönemde birçok markanın kapandığını görebileceğimizi söylediği değerlendirmesinde, sektör için sağlanan desteğin yıl sonuna kadar devam etmesi gerektiğini düşündüklerini aktardı.

bloomberght