Bursa
Parçalı Bulutlu
19.3°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hazırlıklar İzmir'de

Bursaspor , 24 Ekim 2020 Cumartesi, 11:02

Hazırlıklar İzmir'de
Lig tarihinde her halde böyle bir ilk bugüne kadar yaşanmadı.

Fikstür azizliğinden olacak. İki deplasman üst üste Ege’ye oldu. Hem de üç gün arayla oynanacak olması da ilginç bir tesadüf.

Böyle olunca da Bursaspor, çirkinlikler yaşadığı futbolcusuna ve yöneticilerine ağır hakaretlerin yaşandığı Menemen’den dönmeyip hazırlıklarını İzmir’de sürdürüyor.

Tabii ki genç Bursaspor’da tek hedef Akhisarspor, o da deplasmanından iyi bir sonuçla dönebilmek. En azından Menemenspor maçındaki kayıpları telafi edebilmek.

Bunun için Mustafa Er ve teknik ekibinin bu kısa süre içerisinde özellikle Menemenspor karşılaşmasında özellikle defansta İsmail Çokçalış dışında yaşanan sıkıntılara nasıl bir çare bulacağını merak ediyorum.

Bunun en büyük nedeni de belli olduğu üzere Bursaspor’un kadrosu.

Transfer tahtası kapalı olması nedeniyle takıma gereken takviyeler yapılamadı. Batan gemiyi ilk terk eden fareler gibi ‘paramı alamadım’ diyerek birçok oyuncu da takımdan ‘Bosman Yasasını’ bahane ederek ayrılıp gitti.

Bunda en büyük etkenin futbolcuların parasını ödemeyen ve onların takımdan kopmalarına neden olan eski Başkan Mesut Mestan olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Gelelim takıma;

Defans kurgusunda kadro darlığı nedeniyle fazla oynama yapılamıyor. Kimileri çok genç lig tecrübeleri yok. Örnek verecek olursak Ertuğrul. Furkan Emre Ünver ise sakatlık nedeniyle çok sıkıntı yaşadı. Onu da Mustafa Er maçın son bölümlerinde ısınması için sahaya atmaya başladı.

Benim düşünceme göre Mustafa Er, bazı aksaklıkları giderebilmek için takım içerisinde sezon başında olduğu gibi yeni alternatif arayışlara girecektir. Belki takım içerisindeki küçük dokunmalar daha yararlı olabilir.

Buna da kararı teknik direktör Mustafa Er ve teknik ekibi verecektir.

Gerçekten takımı şu an en iyi tanıyan ve onlarla sürekli bir arada olanlar kendileri.