Bursa
Çok Bulutlu
10.5°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hedefim NBA şampiyona olmak

Spor , 09 Haziran 2020 Salı, 14:00

NBA'deki temsilcimiz Furkan Korkmaz, TRT Spor'a "NBA şampiyonluğu yaşamak en büyük hayallerimden biri." açıklamasını yaptı.

Hedefim NBA şampiyona olmak
Amerika'daki ortama alışmasının uzun zaman aldığının altını çizen genç oyuncu "Geri adım atmadan kararlılıkla devam ederek bugünkü performansımı yakaladım" ifadelerini kullandı.

Henüz 19 yaşında NBA'e giderek ülkece bizi gururlandıran Furkan Korkmaz, Hürriyet Gazetesi'ne konuştu

Philadelphia forması giyen oyuncu "NBA şampiyonluğu yaşamak en büyük hayallerimden biri." dedi...

Şehrin spora olan ilgisinin çok yüksek olduğunu belirten Furkan "Şampiyonluk kazanırsak kutlamaların nasıl olacağını hayal bile edemiyorum" şeklinde konuştu.

Bu sezon kariyer rekorunu kıran Milli oyuncu, genç yaşta başka bir kıtaya gittiğinin altını çizerek, alışmasının çok uzun sürdüğünü fakat geri adım atmadan kararlılıkla devam ederek bugünkü performansını yakaladığını belirtti.

Michael Jordan belgeselini çok beğendiğini ifade eden Furkan "Sadece basketbola ilişkin değil, hayata ilişkin çok güzel noktalara değiniyor. Her saniyesinde Jordan’ın kazanma hırsını görebiliyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Genç oyuncu "Karşılıklı oynarken en fazla zevk aldığım oyuncu Kevin Durant, en zorlandığım ise James Harden" dedi...

Furkan Korkmaz, NBA'deki gelmiş geçmiş en iyi 5'inde ise Magic Johnson, Kobe Bryant, Michael Jordan, LeBron James, ve Kareem Abdul-Jabbar'a yer verdi.