Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Her adımları hesaplı

Siyaset , 06 Eylül 2020 Pazar, 20:43

Her adımları hesaplı
Şimdi, halkın o şerefsiz mütecavize tepkisini kullanarak, bazı suçlar için idam cezasının yeniden getirilmesi gerektiğini söylüyor Sayın Meclis Başkanı.

Sayın Başkanım, samimiyseniz eğer, bunu yapacağınıza, imar plânları değişikliklerinin , kamu yararına vakıf unvanları ile kazanılan ihalelerin, tayinlerdeki mülâkat yoluyla kazanılan mevkilerin avantajlarından bunları mahrum edin; Sayın Cumhurbaşkanının verdikleri iftarlarda bunları alîm diye protokol masalarına oturtmayın;

"Bir kereden bir şey olmaz..." diyen mensuplarımızı susturun ve ne olur, Kur' andaki gerçek islâmı bir kere anlayın...Kâfi.

O zaman her şey hâl olur.

Ama siz bunu gerçekten istemiyor; " Muassır-Çağdaş" medeniyete giden bütün köprüleri birer birer şuurlu- bilinçli olarak tahrip ediyorsunuz.

Biliyorsunuz ki, ölüm cezasını kabul eden hiç bir ülke, çağdaş uluslararası organizasyonlarda yer alamaz...

Bunun için, biz biliyoruz ki, bu adım, Millet anlayışından Ümmet anlayışına; Cumhuriyet anlayışından, Hilâfet anlayışına giden yolda atılmış bir adımdan başka bir şey değildir.

Sevgili milliyetçi kardeşlerimiz!

Aldanmayınız!

Sayın Bahçeli, kanunlarımızda idam cezası varken bile, Sayın Ecevit ve Sayın Yılmaz'la birlikte Cumhuriyet tarihinin en büyük hainlerinden biri olan Apo' nun idam kararını onanması için Meclis'e sevk edememiş bir adamdır.

İsmine aldanıp, şimdi kendini "Devlet" sanıyor.

Oysa ki, Millet'ten Ümmet'e; Cumhuriyet'ten Hilâfe'te giden yola döşenmiş ve her gün üzerine basılmış dekoratif bir çakıl taşından ibarettir kendileri.