Bursa
Çok Bulutlu
19.8°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Heyecan başlıyor

Spor , 16 Kasım 2020 Pazartesi, 13:08

Heyecan başlıyor
Milli maçlar nedeniyle liglere verilen ara bu hafta sonu bitiyor ve Bursaspor’un lig heyecanı yeniden başlıyor.

Milli aradan sonra takımların geri dönüşleri de çok önemli oluyor kulüpler için. Bugüne kadar Bursaspor olarak bu sezonki geri dönüşlerde kazanan olmuştuk. Timsah, Balıkesirspor’u 3-1 yenmişti. İnşallah bu geleneğimiz devam eder diye arzu ediyorum.

Ümit Milli Takımda yer alan genç forvetlerimiz Ali Akman ile Burak Kapacak Salı günü Samsun’da oynanacak Kosova mücadelesi sonrasında Bursa’ya dönerek takıma dahil olacaklar. Tek arzum bu ikilinin oradan sağlam oynayacak durumda dönmeleridir.

Takımdaki sakat futbolcularımızdan orta alanın yükünü çeken Emirhan Aydoğan ile kaptan Özer Hurmacı’nın Adanaspor mücadelesiyle sahalara dönmesi bekleniyor. Bu ikilinin takıma dahil olması, gençlerle birlikte daha pozitif oyuna yansıyacaktır.

Takım çarşamba günü başladığı hazırlıklara ara vermeden Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde devam ediyor. Hazırlık maçı oynanmadan milli ara dönemini geçiren Bursaspor, gerçekten zorlu bir maç trafiği ile karşı karşıya gelecek. Hem lig, hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda üst üste iki zorlu mücadelesi olacak.

SALONDA COVİD SIKINTISI

Salon sporlarında taraftarsız oynanan maçlarda heyecan ve maçların kalitesi beklenenin çok çok altında oluyor.

Ne Tofaş’ın ne de Frutti Extra Bursaspor’un maçları tat vermiyor. Tofaş, OGM Ormanspor engelini zorlandığı ilk periyod dışında etkili oynadı ve farklı galibiyete ulaştı.

Frutti Extra Bursaspor’un başı hem sakat oyuncuları hem de çıkan yeni covid-19 hastalıkları nedeniyle Bahçeşehir Koleji mücadelesine eksik bir kadro ile çıktı ve farklı yenilmekten kurtulamadı. Takımdaki Covidli sayısının artması nedeniyle Potanın Timsahı’nın Avrupa mücadelesi de ertelendi.

VOLEYBOL TATSIZ

Covid-19’un en çok etkilediği ligler AXA Sigorta Efeler Ligi ile Misli.com Sultanlar Ligi oluyor. Birçok karşılaşma hastalık nedeniyle ertelenince maç trafikleri de alt üst oldu.

Nilüfer Belediyesi Çarşamba günü Bursa’da Sistem 9 Yeşilyurt ile saat 18.00’de karşılaşacak. Duyumlarıma göre yoğun geçen tempo sonrasında yabancı oyuncularından birisi ben ‘bu maç trafiğinin yükü kaldıramıyorum’ diyerek gitmek isteyince mavi yeşilliler yeni yabancı için arayışlarını hızlandırdı.

Bursa Büyükşehir’de iler hiç iyi gitmiyor.

Sezon başında oluşturulan bir kadro vardı.

Ancak Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü yönetimin değişmesinden sonra Voleybol Şubesi’nde köklü değişiklikler oldu. Voleybol Şubesi’nin başına ligler oynanırken, kadın basketbol şubesinin başarılı yöneticilerinden birisi olan başarılı bir yönetici Yunus Emre Gelen.

Elbette hemen sihirli bir dokunuşla takımın her şeyini değiştirmesini beklemek biraz safdillik olur. Sezon başında yapılan yanlış yabancı oyuncu tercihleri, başarılı olan kadronun dağıtılması bana göre bugün gelinen noktanın baş etkenleridir.

Bunu çözebilmek için de zamana ihtiyaç olacaktır.

Ancak şu bir gerçek, bu kadar çok servis kaçıran bir takımın, hücumda akıl almaz hatalar yapan oyuncuların düzelmesini hemen beklememek lazım. Yeni baş antrenör Nuri Şahin’in bu sorunlara nasıl bir çözüm bulacak ben de merakla bekliyorum.