Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Heyecan yeni başlayacak

Bursaspor , 14 Temmuz 2020 Salı, 10:53

Bursaspor, sıkıntılı bir sezon geçiriyor.

Heyecan yeni başlayacak
Eski yönetimlerden gelen borçlar ve temlikler nedeniyle kulübün kasasına girmesi gereken paralar, alacaklıların kasasına gidince kulüp büyük mali sıkıntı yaşadı. Ve yaşamaya da devam ediyor.

Kent her zaman olduğu gibi Bursaspor yönetimine destek olmadı. Ve olmak için yakınlaşmadı bile.

Belki de Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasına giren Bursalı sanayiciler, iş insanları her yıl kulübe yardım etmekten sıkıldıkları için olumlu adım atmıyorlar herhalde.

Gerçekten Bursa kent olarak Bursaspor’a sahip çıkmıyor veya çıkamıyor.

Her seçim döneminde yakalarında Bursaspor kaşkollarını, rozetlerini görmeye alıştığımız, onlarla pozlar veren siyasiler maalesef ortalarda görünmüyor.

Bursaspor’un canı geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da hakemlerden canı çok yandı.

Bursa’nın ne siyasetçilerinden, ne kenti yönetenler, ne sivil toplum kuruluşları hiçbiri Bursaspor’a destek olmadı. Hatta Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki Bursalı isim ise babasının en uzun süreli başkan ve yöneticilik yaptığı kulübe maalesef sahip çıkmadı.

Bursaspor’un hakem hatalarıyla çalınan 10-12 puanı için kılını bile kıpırdatmadı. Sonuçta kaybeden hep Bursa ve Bursasporlular oldu.

Ekol Göz Menemenspor ile 2-2 berabere kaldığımızda uzun süre Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda oturduğum koltuktan uzun süre kalkamadım. Gözlerim doldu.

Yevgen Seleznov’un kaçırdıkları goller sonrasında hüzünlenirken, kalecimiz Çağlar Şahin Akbaba’nın yaptığı inanılmaz kurtarışlarla asılan sıratıma biraz tebessüm getirdi.

2-2’lik yenilgiye kaybolan hayallerimiz nedeniyle üzüldüm.

Ancak bu beraberlikle Bursaspor Süper Lig’e direkt çıkma şansını kaybederken, hiç değilse play-off’a kalma şansını yakalaması beni teselli etti.

Aslına bakarsak, Bursaspor ve Bursa kenti için mücadele aslında şimdi başlıyor.

Play-Off yarı finalinde rakibimiz büyük bir olasılıkla bu sezon ilk kez iki maçta da yendiğimiz bir başka Ege temsilcisi Akhisarspor ile karşılaşacağız.

Yarı final maçları statü gereği iki ayaklı yapılacak. Bursaspor Hatayspor’u yenip veya berabere kalırsa, Akhisarspor ise sahasında Keçiörengücü ile berabere kalırsa maç yerleri değişiklik olacak.

Bursaspor normal sezonu dördüncü sırada bitirirse ilk maç deplasmanda, rövanşı ise Bursa’da olacak. Beşinci bitirmesi halinde ilk maç Bursa’da rövanşı ise deplasmanda olacak.

Bu zorlu maçlar öncesinde Bursa kenti olarak başarılı olmak istiyorsak kenetlenmemiz şart.

Bursa için inanın asıl mücadele şimdi başlıyor.

Gelin tüm kırgınlıkları bir kenara bırakıp kenetlenelim.

Ancak öyle başarılı olabilir, yeniden Süper Lige dönebiliriz.

Yoksa düştüğümüz yerde kalır, umutlarımızı bir sonraki yıla bırakırız.