Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

Hindistan'da 6 büyüklüğünde deprem!

Dünya , 28 Nisan 2021 Çarşamba, 09:11

Yeni tip koronavirüs salgınında zor günler yaşanılan Hindistan'ın kuzeydoğusunda Assam eyaleti 6 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı

Hindistan'da 6 büyüklüğünde deprem!

Dhekiajuli ve Tezpur yakınların olduğu düşünülen deprem ABD Jeolojik Araştırmalar merkezi tarafından 29 km derinlikte olduğu kaydedilirken, Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), 40 km olarak bildirdi. Bölge aynı zamanda artçı sarsıntılarla sallanmaya devam ediyor. 4.9 büyüklüğünde bir artçı deprem daha meydana geldi

Yetkililer ve halk sosyal medyada "Bunun şimdiye kadar gördükleri en büyük deprem olduğunu" söylerken, 30 saniyeden uzun süren depremde tüm evin sallandığı aktarıldı.

KORONAVİRÜSLE ZORLU MÜCADELE

Hindistan'da sağlık sistemi çökme noktasına geldi. Yüksek can kaybı nedeni ile krematoryumlarda (cesetlerin yüksek sıcaklıklarda yakıldığı yer) yer kalmadı. Hayatını kaybedenler boş arazilerde toplu olarak yakılmaya devam ediyor.

Başkent Yeni Delhi'de krematoryumlarda yer kalmaması nedeniyle parklar ve diğer boş alanlar da derme çatma krematoryumlar inşa ediliyor. Başkentin Sarai Kale Han krematoryumun da en az 27 ve yakındaki bir parka onlarca yeni yakma alanı inşa ediliyor. Krematoryumda çalışan bir personel ise sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar çalıştıklarını ifade etti.

Yetkililer, cenaze ateşi yakmak için şehir parklarındaki ağaçları kestiklerini belirterek, cesetlerin yakılması için üç ila dört saatlik bir bekleme süresi olduğunu ve her cesedin yanmasının altı saat kadar sürdüğünü ifade etti.

Kaynak: Haber Global