Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İbrahim Burkay’dan hoş geldiniz ziyareti…

Bursa , 30 Eylül 2020 Çarşamba, 17:10

OTTO Medya olarak düşünüp taşınıp Bursa Organize Sanayi Bölgesindeki OTTOMAN Şirketler Grubu bünyesindeki katımıza yerleştikten sonra henüz hayırlı olsun ziyaretleri başlamadan önce BTSO Başkanı İbrahim Burkay çat kapı uğradı ve “Hoş geldiniz” dedi.

İbrahim Burkay’dan hoş geldiniz ziyareti…
Önce çay simit peynirden oluşan patron kahvaltısı eşliğinde Türkiye ve Dünya gündemini konuştuk.

Elbette ilk sırada Azerbaycan’a saldırarak 30 yıllık Karabağ işgalini meşrulaştırma çabasında olan Ermenistan’ın bu cüreti nereden aldığını tartıştık.

Azerbaycan’ın içine bıçak gibi girerek bir koridor oluşturan Karabağ’ın aslında Rusya’nın hakim olduğu bölgeden petrol ve doğal gaz hattı koridoru olarak kullanılacak olmasının önemini bilmek yeterlidir.

Öte yandan bölgede başta Rusya, Çin olmak üzere Myanmar ve Ermenistan’ın ortak askeri tatbikatının da altını çizmek gerekir. Buradan bakılınca da görünen köyün hayra yorulacak bir tarafı olmadığını ve bu kirli oyunda mağdur edilmek istenen Azerbaycan tarafında olacağımızı paylaştık.

ABD Başkanlık seçimlerinde Trump ve Biden’in kaliteden yoksun iki kovboyun ağız dalaşını andıran düellosunun galibinin maalesef Trump olduğunu ve senaryonun Biden’in kaybetmesi üzerine kurulduğunu konuştuk.

Aynı saatlerde bütün dünya televizyonlarının bu tartışmayı vermesi konunun önemini gösteriyordu.

BTSO Başkanı Burkay, Türkiye’de  PANDEMİ süreci mücadelesinin en iyi dışardan bakılarak değerlendirileceğinin altını çizerek iş dünyasının her şeye rağmen ayakta olduğunu ifade etti.

Piyasaya para arzının ilk şokun atlatılmasında makul bir çözüm olarak bütün ülkelerce benimsediğini ama artık üretimi destekleyen çözümlere ihtiyaç olduğunu konuştuk.

Somut olarak artık geri dönüşlerin başladığı PANDEMİ destek ertelemeleri ile  çakışacak fatura karşılığı keşide edilen çeklerin vadesinde ödenmesini sağlayacak bir formülün bulunmasını yetkililere ilettiğini ifade eden Burkay, piyasada domino etkisi yapacak bir olumsuzluktan bütün iş dünyasının etkileneceğinin altını özenle çizdi.

LifeBursa’ da konuk ettiğimiz Burkay’a OTTOMAN Grubunun üretim sembolü olan el yapımı bir makas ile bağ bıçağı hediye ettikten sonra bir röportaj sözü alarak uğurladık.