Bursa
Parçalı Bulutlu
14.7°
Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İktidar yoruldu, muhalefet alternatif değil

Gündem , 06 Ocak 2021 Çarşamba, 23:20

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Artık mevcut iktidar yoruldu, heyecanları bitti. Muhalefet partileri de bugüne kadar iktidara alternatif olamadılar" dedi.

İktidar yoruldu, muhalefet alternatif değil

Sarıgül, beraberindeki partililer ile birlikte Ordu'da İktidara Hazırlık Merkezi'nin açılış programına katıldı. Parti binasının açılışının ardından binanın toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı sonrası konuşma yapan Sarıgül, Karadeniz Bölgesi'nin en önemli geçim kaynağı olan fındık konularına değindi.

GÜVEN AZALIYOR

"Mevcut iktidara karşı güven giderek azalıyor. Artık mevcut iktidar yoruldu" diyen Sarıgül, "Heyecanları bitti ama karşılarında iktidarı teslim alacak bir siyasi parti yoktu çünkü muhalefet partileri bugüne kadar iktidara alternatif olamadılar. Vatandaşımız şu soruyu soruyordu evet bugünkü iktidar yoruldu, bugünkü iktidarın heyecanı bitti ama biz ülkeyi kime teslim edeceğiz? Evet bugün Ordu'da, Karadeniz'de bu tabloyu gördükten sonra onurla ve gururla diyorum ki, yurttaşlarım gözünüz aydın olsun, artık iktidar yoruldu, anahtarı teslim alacak olan Türkiye Değişim Partisi bugün itibariyle bismillah diyerek Karadeniz'den yola çıkıyor" şeklinde konuştu.