Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İlber Ortaylı sosyal medyada alay konusu oldu

Gündem , 26 Aralık 2020 Cumartesi, 23:05

Prof. Dr. İlber Ortaylı, spiker Cansu Canan Özgen'in canlı yayınına konuk oldu. Programın sona erdiğini zanneden Ortaylı, daha sonra "Maşallah şuna bak" dedi. İlber Ortaylı'nın sözlerine sosyal medyada tepki gösterilirken bazı kullanıcılar da ifadelerin sempatik olduğunu savundu.

İlber Ortaylı sosyal medyada alay konusu oldu

Spiker Cansu Canan Özgen, Instagram hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı konuk etti. Programın sonunda Cansu Canan Özgen, Ortaylı'ya, "Pekala. Hocam teşekkür ederiz, çok sağ olun. İyi akşamlar diliyorum, sağlık sıhhat diliyorum, en kısa zamanda da görüşmek üzere. Hoşça kalın" dedi. İlber Ortaylı ise Özgen'e "sağ ol" dedi. Yayının sona erdiğini zanneden Ortaylı "Maşallah şuna bak" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

İlber Ortaylı'nın, Cansu Canan Özgen'e yönelik sözü sosyal medyada büyük tepki çekti. Twitter kullanıcıları "İlber Ortaylı maşallah" etiketi ile yüzlerce paylaşım yaptı. Bazı kullanıcılar "Ne güzel demiş İlber Ortaylı hocam", "Size de maşallah hocam" gibi yorumlarla Ortaylı'nın ifadelerinin sempatik olduğunu savunurken, bazı kullanıcılar da tepki gösterdi.