Lifebursa.com - Bursa ve Türkiye'den son dakika haberleri

İlker Kaleli'nin sahneleri olay yarattı

Magazin , 25 Ocak 2021 Pazartesi, 12:03

1970'li yıllarda Asya seyahatindeki Batılı turistleri öldüren seri katil Charles Sobhraj'ın hayatını anlatan BBC dizisi Serpent'a İlker Kaleli'nin başarılı oyunculuğu damga vurdu.

İlker Kaleli'nin sahneleri olay yarattı

Ünlü oyuncu İlker Kaleli, İngiltere'de BBC One'da yayınlanan The Serpent dizisine başarılı oyunculuk performansıyla damga vurdu.

Kaleli, en az 20 kişiyi öldürdüğü düşünülen Sobhraj'ın hayatının ekrana taşındığı sekiz bölümlük dizide rol alıyor.

70'lere özgü kıyafeti, tespih kolyesi ve uzun saçlarıyla görülen Kaleli'nin, Charles Sobhraj'ın sevgilisini canlandıran Jenna Coleman'la dans sahneleri dikkat çekti.

Tom Shankland'ın yönettiği Toby Finlay ve Richard Warlow'un yazdığı Tahar Rahim, Jenna Coleman ve Ellie Bamber'ın rol aldığı dizi İngiltere ve İrlanda'da BBC One'da yayınlandıktan sonra dijital platformda gösterilecek.

CHARLES SOBHRAJ KİMDİR?

Hatchand Bhaonani Gurumukh Charles Sobhraj Fransız bir hırsız, dolandırıcı ve seri katildir. Sobhraj, 1970'lerde Güneydoğu Asya'nın Hippi Yolu boyunca Batılı turistleri öldürdü. En çok kurbanlarının kıyafetleri nedeniyle Bikini Katili, kurnazca aldatmacası ve kaçışından dolayı Ayrılan Katil ve Yılan (the serpent) olarak biliniyordu. Daha sonra yakalansa da hayatı hakkında yapılan röportajlardan hep ücret aldı ve cinayetlerle ilgili soruları üstü kapalı cevapladı. Buna rağmen bir yayından 5 milyon dolar aldığı öne sürüldü. Kötü şöhreti sayesinde de kendine servet edindiği düşünülüyor.